2024-05-23

Znamy nową kapitan #VolleyWrocław na sezon 23/24

Po tym jak #VolleyWrocław opuściła brazylijska przyjmująca Regiane Bidias, pełniąca rolę kapitana zespołu w sezonie 2022/2023, sztab szkoleniowy musiał podjąć decyzję w kwestii wyboru nowej liderki zespołu. Tym samym w roli kapitana w nadchodzącym sezonie zobaczymy Gabrielę Ponikowską.

Dla Gabrieli Ponikowskiej będzie to debiut w biało-zielonych barwach. Wrocławska nowa środkowa do stolicy Dolnego Śląska przybyła po 2 latach spędzonych w Tarnowie, gdzie była jedną z podstawowych zawodniczek zespołu Roleski Grupa Azoty Tarnów, z którym awansowała w ubiegłym sezonie do TAURON Ligi. Ponikowska ma jednak za sobą wiele sezonów rozegranych nie tylko na parkietach 1-ligowych, ale i w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Zostałam kapitanem drużyny na sezon 2023/2024. Zrobiło mi się miło na pewno. Poczułam się troszkę też, wiadomo, wyróżniona itd. Niemniej jednak bycie kapitanem jest też nie lada wyzwaniem i wiąże się z różnymi obowiązkami i różnymi rzeczami, o które trzeba będzie dbać w tle, co, jak wiadomo, jest bardzo ważne. Mam na myśli głównie szatnie, gdzie bardzo dużo rzeczy dzieje się poza treningiem, poza meczem, które siedzą nam w głowach i o których dyskutujemy itd. Tak więc na pewno będzie to zadanie/wyzwanie, bo wiadomo, że kobiety mają milion emocji, milion myśli i trzeba gdzieś to będzie wszystko okiełznać w jedną całość, żebyśmy potem pięknie prezentowały się na parkiecie, zaskoczyły nie raz dobrym meczem w naszym wykonaniu i sprawiały radość nie tylko sobie, ale też kibicom, którzy będą chętnie, mam nadzieję, przychodzić na mecze na Hali Orbita – komentuje Gabriela Ponikowska, nowy kapitan #VolleyWrocław.

Gabriela Ponikowska będzie kapitanem naszej drużyny. Została wybrana z pomocą trenerów jako zawodniczka, która ma bardzo fajny charakter, podejście do dziewczyn i może być naprawdę liderem w szatni i na boisku. Ta decyzja zapadła po sprawie, kiedy Ada Szady nie chciała być kapitanemGabi Ponikowska była fajną opcją i wierzę w to, że zrobi dobrą atmosferę i będzie z nią dobra komunikacja – o wyborze kapitana mówi Michal Mašek, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Głos w sprawie zabrała również Adrianna Szady, która tak wyjaśnia podjętą przez siebie decyzję: – Było mi bardzo miło, że Trener zaproponował moją osobę na stanowisko kapitana, jednak uznałam, że dla dobra drużyny byłoby lepiej, gdyby kapitanem została zawodniczka z pierwszej szóstki, która może bezpośrednio wspierać drużynę podczas meczu. Dlatego cieszę się, że kapitanem została Gabriela Ponikowska i uważam, że jest to dobra decyzja.

Zobaczyć jak Gabriela Ponikowska sprawdzi się w roli kapitana, będzie można już w tę niedzielę podczas meczu 1 kolejki. Pierwszym zespołem, z którym #VolleyWrocław zmierzy się w TAURON Lidze będzie poprzedni klub naszej środkowej, czyli Grupa Azoty Akademia Tarnów.

źródło: volleywroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *