2024-05-23

Z NFL do Polski: Matt Cole w Panthers Wrocław!

Z boisk najlepszej ligi świata na Stadion Olimpijski – do Panthers Wrocław dołącza Matt Cole – skrzydłowy, mający za sobą występy w NFL! Amerykanin ma być kluczowym wzmocnieniem wrocławian w rywalizacji o wygraną w European League of Football.

Gracz NFL w Panthers Wrocław

Matt Cole 
w trakcie swojej kariery odbył prawdziwe tournée po zespołach NFL – podpisywał kontrakty z Miami Dolphins, New York Jets, New York Giants, Carolina Panthers, Seattle Seahawks i Washington Commanders. W sezonie regularnym najlepszej ligi świata wystąpił w barwach San Francisco 49ers. Ostatnim przystankiem amerykańskiego wide receivera byli kanadyjscy Winnipeg Blue Bombers.

– Dołączyłem do zespołu, ponieważ chcę skorzystać z okazji, która się przede mną otworzyła. Jestem przekonany, że będzie świetnie – byłem zawodnikiem Carolina Panthers, a teraz będę graczem Panthers Wrocław. Decyzję podjąłem w porozumieniu z Bogiem, moją rodziną i przyjaciółmi. Organizacja skupia podobnie myślących ludzi – pomocnych, serdecznych i pełnych wiedzy. Jestem w kontakcie z zawodnikami i trenerami z Wrocławia, wszyscy są podekscytowani moim transferem. Wiem, że Wrocław to piękne, jedyne w swoim rodzaju miasto. Obiekty klubu są wyjątkowe, wszystko znajduje się w jednym miejscu. Nie mogę się doczekać, aby stać się częścią tej wyjątkowej drużyny. Bądźcie gotowi, do zobaczenia na boisku! – mówi sam Matt Cole.

Pantery się zbroją

Cole to trzeci Amerykanin w składzie Panthers Wrocław na sezon 2024 – po A.J. Wentlandzie (LB) i Devanie Burrellu (DB). Do zespołu dołączyli także Brazylijczyk – Otávio Amorim (OL), Brytyjczyk – Keanu Ebanks (OL), Hiszpan – Adrià Botella Moreno (TE) oraz Serb – Dušan Novaković (DL).

Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może pozyskać maksymalnie czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy pod koniec maja przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *