2024-05-29

W niedzielę starcie medalistów poprzedniego sezonu

W 11. kolejce Orlen Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Arged BM Slam Stalą Ostrów. Będzie to spotkanie medalistów z poprzedniego sezonu, którzy w obecnych rozgrywkach spisują się do tej pory poniżej oczekiwań. 

W poprzednim sezonie oba zespoły znalazły się na podium. Stal zakończyła rozgrywki z brązowym medalem, natomiast Śląsk zdobył srebro. Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek obie drużyny również były wymieniane w gronie faworytów, jednak po rozegraniu dziesięciu kolejek znajdują się daleko od czołówki. 

Trójkolorowi mają w tym sezonie Orlen Basket Ligi dwa oblicza. Wygrali prawie wszystkie spotkania u siebie (pięć z sześciu rozegranych) i przegrali wszystkie na wyjeździe. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo miało miejsce nie na krajowym podwórku, a w EuroCupie. W ubiegły wtorek wrocławianie wygrali w Turcji z Turk Telekom Ankarą, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo na europejskich parkietach w tym sezonie. 

Wojskowym nie przeszkodziły nawet spore braki kadrowe. Trener Winnicki nie miał do swojej dyspozycji Jawuna Evansa, Kendale McCulluma, Łukasza Kolendy i Sauliusa Kulvietisa. Niestety po meczu w Ankarze lista kontuzjowanych wydłużyła się o Jakuba Nizioła, który znakomity występ (25 punktów, rekord kariery w EuroCupie) okupił kontuzją dłoni. 

Jeśli chodzi o Stal, to zespół z Ostrowa w tym sezonie rywalizuje jedynie w rozgrywkach ligowych. Drużyna trenera Andrzeja Urbana ma w tej chwili identyczny bilans jak Śląsk (5:5) i również jest to wynik poniżej oczekiwań. Ostrowianie zatrzymali w swoim składzie kluczowych zawodników z zeszłego sezonu (Aigars Skele, Ojars Silins, Nemanja Djurisić i Damian Kulig), jednak ponieśli już kilka niespodziewanych porażek, jak choćby w poprzedniej kolejce z GTK Gliwice. W meczu ze Śląskiem Stal będzie chciała pokazać pełnię swojego potencjału i rozpocząć marsz w górę tabeli. 

W poprzednim sezonie Trójkolorowi dwukrotnie pokonali zespół z Ostrowa. We własnej hali wrocławianie wygrali 83:68, natomiast w Ostrowie po pełnym emocji meczu WKS zwyciężył 75:68. 

Początek meczu Stal – Śląsk o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *