2024-05-12

Volejki gorsze od Chemika Police

W meczu 18. kolejki sezonu 2023/2024 TAURON Ligi, KGHM #VolleyWrocław niestety uległ obecnemu liderowi tabeli Grupie Azoty Chemik Police w trzech setach.

Mecz dobrze rozpoczęły wrocławianki. Jako pierwsze atakowały Kinga Stronias i Julia Szczurowska, które punktowały kilkukrotnie na skrzydłach. Po błędach Elizabeth Inneh-Vargi miejscowe prowadziły już 8:6. Niestety, również nie ustzegły się pomyłek w ataku i Chemikowi udało się zremisować, a nawet uzyskać przewagę. Ponownie skuteczna była Szczurowska i Stronias. Dwukrotnie ze środka punkt zdobyła także Gabriela Ponikowska i znów wrocławianki grały z policzankami punkt za punkt (14:14). Kolejne punkty dla biało-zielonych zrobiły przyjmujące. Swój drugi atak w tym secie skończyła Anna Bączyńska. Grupie Azoty udało się ponowie wyjść na prowadzenie, jednak po błędach rywalek i ataku Anny Lewandowskiej wrocławianki wyrównały na 19:19. Jeszcze po jednym skutecznym zagraniu dołożyły Szczurowska i Stronias, jednak Chemik wywalczył sobie niewielką przewagę i ją utrzymywał. Udana akcja Ponikowskiej ze środka, pozwoliła wybronić pierwszą piłkę meczową, jednak nie wykorzystana okazja z zagrywki i wrocławianki skończyły seta 23:25.

Drugi set również rozpoczął się od dobrej gry Vollejek oraz kilkupunktowej przewagi. Po atakach Stronias, Szczurowskiej i Ponikowskiej prowadziły już 5:2. Ponownie jednak wyrównał Chemik, a dwa kolejne punkty odnotowała kapitanka Volejek. Wtedy nastąpił mały przestój w zespole biało-zielonych. Dopiero po kilku akcjach Chemika w uaktywniły się znów Stronias i Lewandowska. Zaraz po nich dwa punkty zdobyła także atakująca. Jeszcze po punkcie udało się dołożyć w tej partii Kindze Stronias i Aleksandrze Gromadowskiej, która zmieniła chwilę wcześniej Annę Bączyńską. Błędy własne i dobra gra Chemika nie pozwoliły już jednak na kolejne punkty w tym secie.

Trzecia partia była najsłabszą w tym meczu, jednak również rozpoczęła się od korzystnego wyniku dla wrocławskiego zespołu, którego później nie udało się wykorzystać. Po czterech udanych atakach Stronias i błędach policzanek wrocławianki prowadziły najpierw 5:1, a potem także 7:4. Bardzo skuteczne w ataku były jednak środkowe i przyjmujące Grupy Azoty, które w dość szybkim tempie wyrobiły sobie przewagę na 8:15. Kilkukrotnie na zagrywce stawały Natalia Mędrzyk i Iga Wasilewska. W końcu z niekorzystnego ustawienia wyciągnęła Szczurowska, dokładając dwa punkty ze skrzydła, jednak przewaga Chemika była już bardzo wysoka. Jeszcze po skutecznej akcji odnotowały Stronias i Szczurowska, ale ekipa z Polic sprawnie doprowadziła do końca seta, zamykając mecz w 3 setach.

MVP całego spotkania została środkowa zespołu Grupa Azoty Chemik Police – Agnieszka Korneluk, która zdobyła 8 punktów w ataku (zachowując 80% skuteczności) oraz 2 punkty blokiem.

#KGHM VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police | 0:3 (23:25, 16:25, 14:25)

MVP: Agnieszka Korneluk (5)

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska (4), Elizabeth Inneh-Varga (3), Agnieszka Korneluk (5), Iga Wasilewska (9), Monika Fedusio (10), Martyna Łukasik (11) – Martyna Grajber-Nowakowska (L) – Bruna Honorio Marques (1), Saliha Sahin (6), Dominika Pierzchała (13), Natalia Mędrzyk (14), Ding Xia (16) – Monika Jagła (L) .

KGHM #VolleyWrocław:  Julia Szczurowska (1), Anna Lewandowska (6), Adrianna Szady (11), Anna Bączyńska (20), Gabriela Ponikowska (22), Kinga Stronias (33) – Anna Pawłowska (L) – Aleksandra Gromadowska (3), Aleksandra Gancarz (9), Lucie Mühlsteinová (10), Julia Stancelewska (12), Joanna Chorąża (13).

źródło: volleywroclaw.pl