2024-07-27

Triumf Volejek w meczu ze Stalą Mielec

W ostatnim meczu 1. Rundy sezonu 20232024 TAURON Ligi, #VolleyWrocław pokonał ITA TOOLS Stal Mielec 3:2 (25:27, 26:24, 23:25, 25:19, 15:10).

Mecz od kilku dobrych akcji rozpoczął Mielec, obejmując pierwsze prowadzenie. Wrocławianki szybko dogoniły wynik, jednak od remisu 5:5 ponownie przewagę zyskiwała Stal. Punktowały obie wrocławskie środkowe. Dwa punkty z ataku dołożyła Julia Szczurowska. Przy wyniku 9:13 Mielczanki zepsuły zagrywkę, a Volejki przeprowadziły podwójną zmianę na pozycjach atakującej i rozgrywającej. Doszło do przełamania. Dwa punkty zdobyła Anna Bączyńska, a chwilę później wrocławianki odnotowały trzy punkowe bloki: Julii Stancelewskiej, Anny Lewandowskiej i Kingi Stronias. Punkt na wyrównanie zdobyła jeszcze Lewandowska i zaraz po niej pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu dała Bączyńska. Przez chwile Volejki utrzymywały 1-2 punktową przewagę, ale ponownie doszło do remisu. Skutecznie atakowała Bączyńska i Szczurowska. Niestety nie wykorzystano piłki meczowej. Zaczęła się gra na przewagi. Kończyła jeszcze Szczurowska, ale to Stal lepiej wykorzystała szanse w końcówce, kończąc seta wynikiem 25:27.

Drugą partię otworzyła atakiem ze środka Lewandowska, a kolejne dwa punkty dołożyła Gabriela Ponikowska. Początek był jednak pełny błędów po obu stronach. Od wyniku 6:7, Mielec zaczął nam odskakiwać. Przy 3-punktowym już prowadzeniu Stali, na parkiecie zameldowała się Joanna Chorąża, zastępując Kingę Stronias. Punktowała Bączyńska i dwukrotnie Lewandowska, ale dalej pojawiły się błędy własne. W końcu punktowy blok odnotowała Chorąża, pobudzając biało-zielone. mylić zaczęły się też rywalki. Kolejne dwa skuteczne bloki wykonały Szady i Chorąża. To jednak nie był koniec dobrej zmiany trenera Maska. Chwilę później skończyła także z lewego skrzydła Chorąża i było już po 17. Dwa punkty zdobył Mielec, ale u wrocławianek skuteczna Lewandowska, a na prawym skrzydle dwie akcje skończyła Szczurowska. W między czasie asa serwisowego posłała także Chorąża. Końcówka należała do Szczurowskiej i Bączyńskiej, która finalnie zakończyła seta punktowym blokiem.

Trzeci set Volejki rozpoczęły od przewagi 7:1, którą wyprowadził duet Lewandowska – Szczurowska. Aż cztery punkty zdobyła środkowa i dwa atakująca. Pojawiły się drobne błędy, jednak cały czas kończyły Szczurowska, Chorąża i Bączyńska. Po kolejnych dwóch dobrych atakach Lewandowskiej wrocławianki prowadziły już 16:10. Pojawiły się niestety trzy zepsute zagrywki oraz błędy w ataku. Mimo tego udawało się jeszcze utrzymać przewagę. Kilkukrotnie punktowała m.in Julia Szczurowska. Niestety drużyna z Podkarpacia dogoniła wynik i to ona rozegrała lepszą końcówkę.

Początek czwartej partii był dość wyrównany. Punktowały Bączyńska, Szczurowska i Ponikowska. Od remisu 9:9 wrocławianki zaczęły wysuwać się na prowadzenie. Ponownie były skuteczni na skrzydłach i na środku, ale wyrównały mielczanki. Później szczególnie skuteczna była Bączyńska. Przyjmująca zdobyła cztery punkty, a do niej dołączyły środkowe – Ponikowska i Lewandowska. Punkt dorzuciła także Szczurowska. Udało się ponownie wyjść na bezpieczne prowadzenie, które wrocławianki utrzymały już do końca seta. 24 punkt zdobyła Bączyńska, a zaraz po niej cały set zakończyła skutecznym blokiem Lucie Muhlsteinova.

Tie-break zaczął się od udanych akcji Lewandowskiej. Atakowała też Szczurowska. Jednak szybko wrocławianki straciły tę przewagę. Zaczęło się granie punkt za punkt. Po dwóch udanych atakach Ponikowskiej, wrocławianki zmieniły strony z wynikiem na swoją korzyść. Punktowała Bączyńska i ponownie Ponikowska. Dwukrotnie skuteczna była także Julia Stancelewska. Na tablicy wyników było już 14:7. Mielczanki nie poddawały się jednak. Obroniły 3 piłki meczowe. W końcu set, jak i cały mecz, zakończyła pewnym atakiem z lewego skrzydła Anna Bączyńska.

MVP spotkania została Anna Lewandowska, która zdobyła w tym meczu aż 19 punktów, w tym 14 atakiem i 5 blokiem. Środkowa odnotowała skuteczność na poziomie 67%. Warto dodać, że 27 punktów w tym meczu zdobyła także Julia Szczurowska, a na bardzo dobrym poziomie, bo ponad 50%, przyjmowały także Anna Bączyńska i Anna Pawłowska.

#VolleyWrocław – ITA TOOLS Stal Mielec | 3:2 (25:27, 26:24, 23:25, 25:19, 15:10)

MVP: Anna Lewandowska (6)

#VolleyWrocław: Anna Lewandowska (6), Lucie Mühlsteinová (10), Julia Stancelewska (12), Anna Bączyńska (20), Gabriela Ponikowska (22), Kinga Stronias (33) – Anna Pawłowska (L) – Aleksandra Gromadowska (3), Aleksandra Gancarz (9), Adrianna Szady (11), Joanna Chorąża (13).