2024-05-23

Trener Kozub przed pucharowym starciem z Jagiellonią

We wtorek zawodnicy Śląska Wrocław zmierzą się z Jagiellonią Białystok w rozgrywkach Pucharu Polski. O przygotowaniach do tego spotkania i napiętym terminarzu drużyny opowiedział drugi trener Trójkolorowych – Paweł Kozub.

Paweł Kozub: Chcemy wygrać mecz w Białymstoku i to jest dla nas najważniejsze. Zawodnicy, którzy wybiegną na boisko, mają pomóc nam to zagwarantować. Chcemy tam być konkurencyjni, mieć własny plan, choć personalia nie zostały jeszcze wybrane. Wciąż leczymy jeszcze „rany’” po meczu z Piastem Gliwice, dlatego teraz mamy dwa dni, aby odpowiednio dobrać personalia na mecz z Jagiellonią. Przed nami podróż, długi dzień i planowanie składu. Wszystko po to, żeby być we wtorek gotowym na godzinę 21:00 na mecz z Jagiellonią.

Podobnie jak w przypadku całej drużyny, na pozycji bramkarza też nie chciałbym już teraz deklarować kto na sto procent zagra. Na decyzję, który z golkiperów wybiegnie we wtorek na boisko, jeszcze czekamy. 

Żaden z urazów odniesionych w meczu z Piastem nie jest poważny. To są drobne rzeczy, którymi zajmuje się nasz sztab fizjoterapeutów i lekarzy. Patryk Janasik to obok Konrada Poprawy, jedyny niedostępny zawodnik, poza tym reszta drużyny jest zdrowa lub pojedynczy zawodnicy mają drobny uraz, który nie powinien im przeszkodzić w byciu gotowym do meczu w Białymstoku.

Podobnie jak zawodnicy, trenerzy również lubią, gdy mecze są co trzy dni. Teraz mamy podobny kalendarz do tego, kiedy pojawił nam się zaległy mecz do rozegrania z Pogonią Szczecin. Wyszliśmy wtedy bardzo dobrze z tego mikrocyklu i z rywalizacji co trzy dni. Wzorem dla nas są największe zespoły i zawsze będziemy powtarzać, że granie w takich odstępach to coś do czego dążymy. Chcemy tak grać i doprowadzić cały klub do takiej możliwości, aby uczęszczać w rozgrywkach europejskich, dlatego z takich wzorców trzeba czerpać oraz cieszyć się z takich okazji, bo aktualnie nie ma ich zbyt wiele. Na pewno nikt nie mówi o tym w kontekście wyzwania – po prostu gramy, trenujemy i chcemy być konkurencyjni oraz wygrywać.  

Nie mamy wpływu na losowanie. My możemy skupić się tylko na przygotowaniu do meczu, procesach regeneracji pomiędzy meczami, doborze prawidłowych personaliów i dobrym planie na konkretne spotkanie. To są rzeczy, na które mamy wpływ i pochłaniają naszą pełną koncentrację, dlatego nie patrzymy z jakim rywalem będziemy się mierzyć i po prostu jedziemy po to, żeby rywalizować o wygraną. 

Podróż do Białegostoku rozpoczyna się dzisiaj. Zaczynamy od wspólnego obiadu przy ulicy Oporowskiej. Następnie wyjeżdżamy i trenujemy po drodze w niedalekiej odległości od Białegostoku, gdzie później zameldujemy się w hotelu. We wtorek pozostaną już tylko przygotowania do meczu oraz aktywacja w pierwszej połowie dnia, proces przygotowania i po meczu bezpośrednio wracamy do Wrocławia. Wracamy w nocy, żeby kolejnego dnia móc się już regenerować i pomagać zawodnikom w tym procesie. Po tym będziemy myśleć już o sobotnim spotkaniu z Wartą Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *