2024-05-29

Plan przygotowań do rundy wiosennej Śląska Wrocław

Pierwsza runda rozgrywek PKO BP Ekstraklasy powoli dobiega końca. Świetnie radzący sobie w tym sezonie WKS ostatni mecz zagrał 15 grudnia z Zagłębiem Lubin, a następnie piłkarze udali się na zimową przerwę. Prezentujemy plan przygotowań do rundy wiosennej zespołu Jacka Magiery.

Ostatni mecz 2023 roku Śląsk rozegrał 15 grudnia, wygrywając 2:1 z Zagłębiem. Derby Dolnego Śląska były ostatnim meczem roku, ale zarazem drugim w rundzie rewanżowej. Pierwszą część sezonu WKS zakończył jako lider tabeli. Już teraz znamy jednak plan przygotowań do ligowych rozgrywek w 2024 roku.

16 grudnia zespół odbył ostatni wspólny trening, a następnie spotkał się na wspólnej kolacji, a dzień później rozpoczęły się urlopy. Na ten czas każdy z zawodników otrzymał indywidualną rozpiskę zadań, która ma być realizowana w pełnym kontakcie i pod kontrolą sztabu szkoleniowego. Powrót do wspólnych treningów we Wrocławiu zaplanowano na środę, 10 stycznia.

Po badaniach, testach i kilku dniach treningów drużyna Śląska wyjedzie na obóz przygotowawczy do chorwackiej miejscowości Umag. To niewielkie miasto położone nad Morzem Adriatyckim, w północno-zachodniej części kraju. Wyjazd na obóz zaplanowano w nocy z 13 na 14 stycznia. Wrocławianie podczas pobytu w Chorwacji rozegrają trzy mecze sparingowe. Dwa z klubami z chorwackiej ekstraklasy – 17 stycznia z Dinamo Zagrzeb i 20 stycznia z Hajdukiem Split – oraz jeden z NK Domzale (23 stycznia), zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej Słowenii.

Pod koniec obozu przygotowawczego Śląsk opuści Chorwację i na dwa dni przeniesie się do austriackiego Salzburga. 27 stycznia WKS zagra sparing z miejscowym RB Salzburg, a następnie drużyna powróci do Wrocławia. Około tydzień przed startem ligowych rozgrywek zaplanowano jeszcze mecz z KKS-em Kalisz. Data tego starcia będzie zależna od dokładnego terminu spotkania Śląsk vs. Pogoń w Ekstraklasie. Powrót do ligowego grania w weekend 9-10 lutego.

– Myślę, że udało nam się zorganizować bardzo silnych sparingpartnerów, którzy pozwolą Jackowi Magierze i jego sztabowi odpowiednio przygotować i sprawdzić naszą drużynę. Nie jedziemy do Turcji, jak większość polskich klubów w ostatnich latach, nie chcemy też ostatniego sparingu grać zagranicą. Obóz w Chorwacji, dobre sparingi, mecz we Wrocławiu przed startem rundy – to wszystko ma sprawić, że wiosną Śląsk nie spuści z tonu i nadal będzie prezentować się na wysokim poziomie w Ekstraklasie – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Plan przygotowań Śląska Wrocław do rundy wiosennej:

15 grudnia – ostatni ligowy mecz z Zagłębiem Lubin
16 grudnia – trening i drużynowa kolacja
17 grudnia – 9 stycznia – urlopy i treningi indywidualne
10-13 stycznia – treningi we Wrocławiu
14-25 stycznia – obóz przygotowawczy w Umag
17 stycznia – mecz sparingowy z Dinamo Zagrzeb
20 stycznia – mecz sparingowy z Hajdukiem Split
23 stycznia – mecz sparingowy z NK Domzale
25-27 stycznia – dwudniowe treningi w Salzburgu
27 stycznia – mecz sparingowy z RB Salzburg
3 lutego (data zależna od terminu spotkania Śląsk vs. Pogoń) – mecz sparingowy z KKS Kalisz (Wrocław)
9-10 lutego – mecz ligowy z Pogonią Szczecin w PKO BP Ekstraklasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *