2024-05-23

Petkov i Exposito odwiedzili ZOO Wrocław

Piłkarze Śląska Erik Exposito i Aleks Petkov odwiedzili ZOO Wrocław, czyli największy polski ogród zoologiczny i jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Dolnego Śląska. Zachęcali odwiedzających do wspierania drużyny podczas meczu z Rakowem Częstochowa, który odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia, o godz. 17:30.

Wizyta w ZOO Wrocław to z pewnością obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. Zawodnicy WKS-u osobiście zachęcali turystów oraz mieszkańców, aby odwiedzili także stadion Tarczyński Arena, na którym rozgrywają swoje mecze. Podopieczni Jacka Magiery są rewelacją rozgrywek i zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. 

– Lubię brać udział w takich inicjatywach, ponieważ bardzo zależy nam, aby na stadionie wspierała nas jak największa liczba kibiców. Zwycięstwo 4:0 z Legią przy komplecie publiczności na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Wierzę, że na meczu z Rakowem również stadion się wypełni! – zaznacza Aleks Petkov, obrońca wrocławian. – Ogród zoologiczny zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. To jedno z pierwszych miejsc, jakie odwiedziłem z moimi dziećmi po przeprowadzce do Wrocławia. Super było tu wrócić – dodaje. 

Erik Exposito i Aleks Petkov rozdawali odwiedzającym vouchery na mecz z Rakowem. Była to również okazja do wspólnych zdjęć, rozmów i zbierania autografów. To kolejna wizyta przedstawicieli Śląska w ZOO Wrocław. W sierpniu Piotr Samiec-Talar, Kacper Trelowski i asystent trenera bramkarzy, Adrian Tokarski, uczestniczyli w akcji, której celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tygrysów sumatrzańskich.

Tym razem Erik Exposito miał okazję nakarmić kapibary – największe gryzonie świata, które zamieszkują pawilon Słoniarni wrocławskiego zoo. Kapibary to prawdziwy hit TikToka i najpopularniejsze zwierzęta w zoo, kochane nie tylko przez zwiedzających, ale także przez kibiców Trójkolorowych.

Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie. Wesprzyj jej działania, klikając TUTAJ – Twoja pomoc ma znaczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *