2024-04-22

Panthers zagrają w box lacrosse!

Panthers Wrocław zagrają w kolejną dyscyplinę sportu – tym razem chodzi o lacrosse w odmianie „box”! To kolejny krok w rozwoju wrocławskiego klubu sportów amerykańskich, który uprawia także klasyczny lacrosse, ultimate frisbee, softball, oraz futbol amerykański i flagowy.

Nową sekcję Panthers Wrocław zbudują zawodnicy występujący do tej pory w barwach wrocławskich Kosynierów. To drużyna mająca na swoim koncie wiele tytułów mistrzów Polski. Dzięki dołączeniu do organizacji kolejnej sekcji, stado „Panter” powiększy się o kolejnych członków, których jest w sumie ponad 300.

– Nazywamy się klubem sportów amerykańskich i stawiamy na ciągły rozwój. Z tego powodu jest mi niezmiernie miło powitać w szeregach Panthers Wrocław męską drużynę box lacrosse. Jestem pewien, że pod naszymi skrzydłami wrocławscy zawodnicy osiągną jeszcze większe sukcesy niż do tej pory i wejdą na kolejny poziom! – przekonuje Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.Panthers Box Lacrosse będą rywalizować w prestiżowej, międzynarodowej lidze NBLL i rozpoczną ligowe zmagania już w marcu. W rozgrywkach oprócz Panter wezmą udział również drużyny z Berlina, Pragi, Bratysławy oraz Wiednia. Wrocławski zespół trenuje w kompleksie Stadionu Olimpijskiego, natomiast spotkania ligowe rozgrywa na boisku przy ul. Lotniczej we Wrocławiu. Terminarz rozgrywek NBLL zostanie opublikowany wkrótce.

Box Lacrosse jest kanadyjską odmianą dyscypliny, w której gra jest szybsza i jeszcze bardziej kontaktowa. Mecze toczą się na boisku z bandami podobnymi do hokejowych. Tempo grze nadaje 30-sekundowy shot clock, a mały rozmiar bramki (1,2 x 1,5 m) w porównaniu do dużej ilości ochraniaczy bramkarza wymaga od zawodników wielkiej precyzji przy oddawaniu strzałów. Nazwa “box” pochodzi od zamkniętego niczym w pudełku boiska, jednak skojarzenie z boksem nie jest nieuzasadnione – zawodnicy mogą uderzać się nawzajem w ramach walki o piłkę, a zasady pozwalają nawet na krótkie bójki na pięści.

Trenerami Panthers Box Lacrosse będą te same nazwiska, które niedawno zasiliły sztab szkoleniowy żeńskiej sekcji Panthers Lacrosse – Mikołaj Śmigiel oraz Adam Tymorek.

– Wielu z naszych zawodników występowało w przeszłości w lidze NBLL, jednak po raz pierwszy w historii wystąpimy w niej we własnych barwach, grając dla Wrocławia, więc jest to dla nas bardzo ekscytujące wydarzenie. Box Lacrosse jest szybki, zacięty i bardzo widowiskowy, dlatego jestem przekonany, że przypadnie do gustu kibicom Panthers! – przekonuje Mikołaj Śmigiel, trener główny Panthers Box Lacrosse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *