2023-09-26

Panthers Wrocław rekrutują. Graj w futbol amerykański!

Gra w jednej z najsilniejszych drużyn futbolu amerykańskiego w Europie? To możliwe – Panthers Wrocław poszukują graczy, którzy zasilą ich zespół juniorski! 12 września na Stadionie Olimpijskim odbędzie się rekrutacja dla zawodników w wieku 14-19 lat. To niepowtarzalna okazja, aby rozpocząć sportową karierę w jednej z najprężniej rozwijających się organizacji w Europie.

Zostań Panterą!

Trenowanie w Panthers Wrocław to szansa na wielkie sportowe sukcesy. Młode „Pantery” to aktualni wicemistrzowie Polski, natomiast seniorzy rywalizują w prestiżowej European League of Football. Do zespołu może dołączyć każdy, kto pasjonuje się sportem i nie boi się nowych wyzwań. Doświadczenie i atrybuty fizyczne – takie jak wzrost czy waga – nie odgrywają kluczowej roli – w futbolu amerykańskim odnajdzie się każdy, komu nie brakuje motywacji, aby ciężko trenować.

Najbliższa okazja, aby wstąpić w szeregi Panthers Wrocław, nadarzy się 12 września (wtorek) o godz. 17:00 na Stadionie Olimpijskim (zbiórka w szatni – między bramkami 7 i 8). To właśnie wtedy odbędzie się rekrutacja do zespołu juniorskiego, na którą klub zaprasza wszystkich chętnych z roczników 2004-2009.

Ze sobą należy zabrać jedynie bojowe nastawienie, butelkę wody oraz strój sportowy, w tym obuwie – najlepiej, aby były to korki, choć nie jest to warunek konieczny. Przed przyjściem na rekrutację należy również wypełnić ankietę rekrutacyjną, którą znajdziecie pod TYM linkiem.

W trakcie rekrutacji zawodnicy wezmą udział w rozgrzewce oraz podstawowych testach sprawnościowych, które pozwolą określić ich predyspozycje.

Idealne warunki do rozwoju

Panthers Wrocław wszystkim młodym sportowcom zapewniają specjalistyczne wyposażenie niezbędne do gry w futbol amerykański i gwarantujące bezpieczeństwo, czyli ochraniacze na ramiona oraz kaski. Oprócz tego zawodnicy objęci są opieką profesjonalnego sztabu szkoleniowego oraz uzyskują dostęp do bazy treningowej zespołu – m.in. nowoczesnego stadionu czy klubowej siłowni.

– Stworzyliśmy we Wrocławiu świetne warunki do rozwoju dla młodych sportowców. Nasi wychowankowie to wielokrotni mistrzowie kraju, a także uczestnicy najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie. Niektórzy z nich kontynuowali nawet swoją karierę za oceanem. Futbol amerykański otwiera możliwości, których nie ma nigdzie indziej – przekonuje Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

Zawodnicy Panthers Wrocław trenują i rozgrywają mecze na jednym z najlepszych obiektów do futbolu amerykańskiego w Europie – Stadionie Olimpijskim. Zespół ćwiczy pod okiem doświadczonego sztabu szkoleniowego oraz ma do dyspozycji szerokie zaplecze treningowe umożliwiające sportowy rozwój na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *