2024-06-12

Panthers Wrocław poszukują zawodniczek. Graj w ultimate frisbee!

Na przełomie października i listopada odbędą się treningi rekrutacyjne do kobiecej drużyny Panthers Ultimate. Wrocławski klub zaprasza na Stadion Olimpijski wszystkie potencjalne zawodniczki, które chciałyby spróbować swoich sił w pasjonującej dyscyplinie sportu, jaką jest ultimate frisbee.

Panthers Ultimate trenują oraz rozgrywają swoje mecze na Polach Marsowych oraz Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Drużyna bierze udział w rozgrywkach w Polsce, jak i całej Europie. W tym roku zawodniczki Panthers Wrocław wywalczyły tytuł wicemistrzyń kraju, wcześniej rywalizując m.in. we Włoszech, w Austrii oraz w Belgii.

W ramach rekrutacji do drużyny zostaną przeprowadzone dwa treningi otwarte – 24 października oraz 7 listopada o godz. 19.00 na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Zbiórka o 18.45 przy wejściu głównym na stadion – obok kawiarni „Mała Czarna” (dojazd tramwajami 9, 12, 13 i 17).

Przed przyjściem na rekrutację należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny pod TYM linkiem.Wydarzenie na Facebooku dostępne jest TUTAJ.

Do zespołu dołączyć może każdy – Panthers nie wymagają doświadczenia, a jedynie zapału do gry. Rekrutki powinny zabrać ze sobą ciepły strój sportowy, najlepiej wraz z korkami oraz butelkę wody.

– Gra w naszym zespole wiąże się ze świetną zabawą, doskonałymi warunkami do sportowego rozwoju oraz rywalizacją na najwyższym poziomie. Trenujemy dwa lub trzy razy w tygodniu, na Polach Marsowych i pięknym Stadionie Olimpijskim, mamy również dostęp do klubowej siłowni na miejscu, a w sezonie jeździmy po całej Europie. Stanowimy zgraną ekipę, której możecie stać się częścią, zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny na nasze treningi! – mówi Paulina Lewandowska, trenerka oraz zawodniczka Panthers Ultimate.

Ultimate frisbee to nietypowy, ale wyjątkowo widowiskowy, dynamiczny i pasjonujący sport. Zawodnicy mają za zadanie podawać do siebie charakterystyczny dysk na boisku podobnym do piłkarskiego. Punkty zdobywa się łapiąc frisbee w polu punktowym rywali. Aby zacząć grać w UF, nie trzeba jednak znać zasad ani posiadać doświadczenia – wszystkiego nauczycie się na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *