2024-04-17

Niezbędnik kibica – sprawdź przed meczem Śląsk – Legia

Już 21 października czeka nas wielkie święto na Tarczyński Arena Wrocław. Śląsk zmierzy się z Legią Warszawa w meczu na szczycie PKO PB Ekstraklasy, a wydarzenie obejrzy z trybun komplet widzów. Zastanawiasz się jak bez problemów wejść na stadion? Nie pamiętasz, które linie docierają na domowy obiekt WKS-u? Wahasz się, gdzie zostawić samochód? Przychodzimy do Ciebie z pomocą.

Najważniejsze informacje dla kibiców


* Przede wszystkim, z uwagi na bardzo wysoką frekwencję, zalecamy wszystkim kibicom wybrać się na stadion jak najwcześniej. Bramy stadionu zostaną wyjątkowo otwarte aż na 2 godziny przed spotkaniem. Nie ma co czekać w kolejkach na ostatnią chwilę. Zalecamy przybycie na obiekt już o godz. 15:30 i rozpoczęcie piłkarskiego święta! Dzięki temu unikniesz kolejek, bez problemu znajdziesz swoje miejsce i przygotujesz się do meczu.

Co muszę wziąć ze sobą?

Dowód osobisty – dokument tożsamości jest niezbędny, aby wejść na obiekt i przeżywać emocje w starciu Śląska z Legią. Radzimy zabrać ze sobą plastikową wersję dokumentu. Aplikacje, takie jak np. mObywatel, przy dużej liczbie osób zgromadzonych w jednym miejscu potrafią odmówić posłuszeństwa.

Bilet na #ŚLĄLEG – jeżeli jesteś w gronie szczęśliwców, którzy zdążyli zakupić wejściówkę na to spotkanie, to nie możesz jej zapomnieć. Polecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu wersji elektronicznej lub go wydrukować. Takie przygotowanie także ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem lub innymi sprawami technicznymi. W związku z tym, że trwa sprzedaż biletów na mecz z ŁKS-em upewnij się dwa razy, że wziąłeś ze sobą wejściówkę na właściwe spotkanie!

Co powinienem wziąć ze sobą?

* #WszyscyNaZielono! Mecz to święto! Pamiętaj wziąć ze sobą szalik, zieloną koszulkę lub inne gadżety z barwami Twojego klubu. Na stadionie wszyscy jesteśmy wielką rodziną Śląska Wrocław!Co mogę, a czego nie mogę wnieść na stadion?

* Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej. Na mecz można wnieść plastikową butelkę z napojem o pojemności maksymalnie 0,5 litra.

Gdzie kupię śląskowe prudukty?

* Jeśli chciałbyś kupić śląskowy gadżet albo odzież – odwiedź klubowe punkty sprzedaży:
– FanShop #NaStadionie, przy wejściu od ul. Królewieckiej
– „okrąglak”, przy wejściu od ul. Lotniczej
– stoisko na Sektorze Rodzinnym
– namiot obok FanShopu #NaStadionie
– stoisko w sektorze VIP
– namiot z szalikami w pobliżu parkingu wielopoziomowego

Jak wejdę na stadion?

* Na sektory A oraz D najwygodniej wchodzimy od strony ulicy Lotniczej. Wejście na sektory B oraz C jest natomiast ulokowane od ulicy Królewieckiej.

Nie stój w kolejce do kołowrotka przed wejściem na stadion! Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny.

PAMIĘTAJ! Jeśli przejdziesz przez kołowrotek nie masz już możliwości powrotu na esplanadę. Skorzystaj więc z wszystkich możliwości na esplanadzie, a potem udaj się na trybuny przez kołowrotek.

Jak dojadę na stadion?

Zachęcamy do przyjazdu na mecz komunikacją zbiorową. Na stadion dojeżdżają linie tramwajowe oraz autobusowe. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20. ROZKŁAD JAZDY MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ.

UWAGA! Miasto Wrocław uruchomiło specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska:
– tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 10 minut w godzinach 15-16:50, zawiezie fanów WKS-u na trasie Dworzec Główny – Tarczyński Arena (Królewiecka)
– autobusowa linia specjalna S1, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) – Dworzec Główny (Dworcowa)
– tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 3-6 minut po zakończeniu meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) – Dworzec Główny
– tramwajowa linia specjalna T2, która będzie kursować co ok. 3-5 minut od zakończenia meczu na trasie Leśnica – Galeria Dominikańska
– autobusowa linia specjalna S2, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Pilczyce – Dworzec Główny (Dworcowa)

Pełny rozkład jazdy i wszystkie przystanki dodatkowych linii MPK znajdziesz TUTAJ.

* Jeśli dojeżdżasz samochodem, mamy dla Ciebie również kilka przydatnych informacji. Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem „Wrocław Stadion”, „Wrocław Północ” lub „Wrocław Mokronos Dolny”. Przy tak wysokiej frekwencji zachęcamy do skorzystania ze zjazdów innych niż „Wrocław Stadion”, ponieważ może on być bardzo zatłoczony, co prowadzić będzie do zatorów. PRZYPOMINAMY, ŻE W OKOLICACH STADIONU RUCHEM KIERUJE POLICJA.

Gdzie zaparkuję?

Przypominamy zasadach parkowania samochodów podczas meczu Śląsk vs. Legia. Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą mapką:Parkingi dostępne podczas spotkań Śląska:

* Parking A2 (płaność kartą)

* Parking A3 (płatność kartą)

* Parking A4 (płatność kartą)

* Parking „Szczecińska” (płatność gotówką)

* Parking pod AOW „Maślicka” (płatność gotówką)

* Parking „Królewiecka” (płatność gotówką)

Więcej informacji o parkingu na Tarczyński Arena można znaleźć na stronie internetowej stadionu

Gdzie kupię napoje i przekąski?

Zachęcamy do korzystania z kiosów cateringowych zlokalizowanych pna wszystkich trybunach. By usprawnić obsługę klientów napoje będą wydawane w butelkach, a nie przelewane do kubków. Na esplanadzie od strony trybuny C można również spróbować słynnej „giętej”, ponadto zapraszamy do zakupów w FoodTrucku firmy Tarczyński. Podczas spotkania z Legią na trybunach prowadzona będzie również mobilna sprzedażpodstawowych przekąsek i napojów. Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) „Browar Stu Mostów Sports Bar”, w którym również można zakupić jedzenie i napoje. W związku z zakwalifikowaniem spotkania jako „meczu podwyższonego ryzyka” na stadionie nie będzie sprzedawany alkohol.

Co mogę robić przed meczem?

Bramy Tarczyński Arena otwierają się wyjątkowo już o 15:30
 i gorąco zachęcamy, by na na stadionie pojawić się jak najszybciej. To nie tylko pozwoli bezpiecznie i komfortowo, bez kolejek, wejść na stadion i znaleźć swoje miejsce, ale i skorzystać z przedmeczowych możliwości.

Od 15:30 na kibiców czekać będzie Muzeum Śląska Wrocław (dla karnetowiczów oraz posiadaczy biletów na #ŚLĄLEG 10% rabatu), w którym można zapoznać się z historią klubu i unikalnymi eksponatami. Tuż obok zlokalizowany jest „SportsBar”, z ciekawą ofertą gastronomiczną.

Mnóstwo atrakcji czeka na najmłodszych kibiców, którym najtrueniej jak wiemy „usiedzieć w miejscu”. Szczególonie bogaty w przedmeczowe rozrywki będzie Sektor Rodzinny, którego sponsorem na ten mecz została sieć sklepów Biedronka. Sponsor przygotował sporo atrakcji, jak malowanie twarzy, kilka tysięcy baloników, ekościankę z grą edukacyjną, upominki, tatuaże piłkarskie, kolorowanki z piłkarzami oraz urocze maskotki czekające na wspólne fotki z Wami. Dodatkowe atrakcje dostępne będą również na esplanadzie przy wejściu od ul. Królewieckiej. W sumie czekać będą konkursy z nagrodami, gadżety kibica, sprawnościowe stacje sportowe, dmuchańce, spotkanie z piłkarzami WKS-u, zabawy z maskotkami, w tym z Orłem Ślązakiem, PlayStation, strefa sportowego Malucha, kącik plastyczny. Więcej o przedmeczowych atrakcjach TUTAJ.Przed rozpoczęciem meczu zapraszamy również do skorzystania z oferty gastronomicznej w Browar Stu Mostów Sport Bar, kioskach oraz stoiskach na esplanadzie („gięta”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *