2024-06-22

Martyna Buś zostaje w Śląsku

Martyna Buś, jedna z ważniejszych postaci kobiecej drużyny Śląska Wrocław, zostaje w klubie na kolejny sezon.

Martyna Buś to zawodniczka, która ze Śląskiem związana jest od początku istnienia sekcji piłki nożnej kobiet w WKS-ie. Wcześniej piłkarskie szlify zbierała w AZS-ie Wrocław.

– Cieszę się, że Martyna podpisała kontrakt, mocno o to walczyła. Jej forma wzrasta, w tygodniu poprzedzającym finał Pucharu Polski prezentowała się z bardzo dobrej strony. Taką Martynę chcę widzieć, zaangażowaną, walczącą, przyjmującą każdą rolę, czy to w wyjściowym składzie czy w rezerwie. To piłkarka techniczna, to jej siła, jeśli nadal będzie ciężko pracować i dbać o siebie, to może być bardzo mocnym punktem naszego zespołu – podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

W tym sezonie zawodniczka zmagała się z kontuzją kolana, ale już wróciła na boisko i do coraz lepszej formy.

– Cieszę się, że zostaję w Śląsku, dobrze czuję się w klubie i w mieście. W tym sezonie kontuzja trochę uniemożliwiła mi zaprezentowanie się z najlepszej strony, a doskonale wiem, że stać mnie na jeszcze więcej. Mamy dobrą drużynę i wierzę, że wspólnie będziemy zdobywać trofea – mówi Martyna Buś.

Do tej pory Martyna Buś wystąpiła w 67 spotkaniach Śląska Wrocław (zarówno w Orlen Ekstralidze Kobiet, jak i w Orlen Pucharze Polski Kobiet), w których strzeliła cztery bramki.

– Tak jak wielokrotnie podkreślałem, zależało nam na tym, by wzmacniać skład zespołu, ale zostawiając jego trzon. Bez wątpienia Martyna należy do ważnych zawodniczek w zespole, choć w ostatnich miesiącach walczyła z kontuzją. Teraz pod kątem zdrowotnym jest już w porządku, czekamy więc na powrót do pełni formy. To piłkarka o dużym potencjale, która może stać się wyróżniającą piłkarką w całej lidze – zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

Kontrakt z zawodniczką będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025. Piłkarka nadal będzie występowała z numerem 11 na koszulce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *