2024-05-23

Lubin: Sokratis Dioudis w ścisłej kadrze Grecji

Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin Sokratis Dioudis otrzymał powołanie do ścisłej kadry Grecji! Podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej Błękitno-Biali zmierzą się z Irlandią oraz Holandią w ramach eliminacji do EURO 2024.

Sokratis Dioudis dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin w styczniu obecnego roku. Do tej pory doświadczony golkiper rozegrał w koszulce Miedziowych 18 meczów, a w ośmiu z nich zachował czyste konto. 30-latek ma na swoim koncie blisko 30 występów w młodzieżowych kadrach swojego kraju, a także dwa rozegrane spotkania w reprezentacji A. W dorosłej kadrze Grecji Dioudis chronił dostępu do bramki w towarzyskich meczach z Austrią (1:2) oraz Hondurasem (2:1).

Podczas październikowej przerwy reprezentacyjnej podopiecznych trenera Gustavo Poyeta czekają dwa pojedynki w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2024, które odbędą się w Niemczech. Najpierw Grecy zmierzą się 13 października z Irlandią, a trzy dni później podejmą Holandię. Obecnie Grecja zajmuje trzecią pozycję w tabeli grupy B, mając na koncie 9 punktów, czyli tyle samo co drudzy Holendrzy.

źródło: zaglebie.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *