2024-05-23

Koszykarze Śląska inaugurują europejskie zmagania

Wraca BKT EuroCup! W pierwszej kolejce ekskluzywnych europejskich rozgrywek WKS Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z JL Bourg-en-Bresse. Spotkanie już dziś, 5 października, o godzinie 21.00.

Ostatnie dwa sezony zmagań w rozgrywkach EuroCupu pozostawiały wiele do życzenia w kontekście zespołu Trójkolorowych. Bilanse 3:15 i 1:17 to spore rozczarowanie, niezależnie od tego, że klasa rywali była bardzo wysoka. Obecny sezon ma przynieść poprawę w porównaniu do dwóch poprzednich, choć Śląsk ponownie będzie się mierzył z bardzo mocnymi przeciwnikami. 

Obecna forma WKS-u wydaje się być daleka od optymalnej. Porażka na inaugurację Orlen Basket Ligi w Dąbrowie Górniczej i niezbyt przekonywujące zwycięstwo z GTK Gliwice sprawiło, że wątpliwości co do dyspozycji zespołu trenera Vidina jest sporo. Sytuację może jednak poprawić pewien powrót.

Już dodanie do składu Hassaniego Gravetta w ostatnim meczu ligowym wniosło sporo do gry WKS-u. We Francji natomiast możemy się spodziewać powrotu Jawuna Evansa. Amerykański rozgrywający wypadł z rotacji już podczas drugiego sparingu w okresie przygotowawczym. Jego kontuzja kolana została jednak w pełni wyleczona i wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by Evans po raz pierwszy wystąpił w zespole Śląska w oficjalnym meczu. – Nie chcę mówić, że na 100%, bo w życiu nic się nie dzieje na 100%, ale na 90% będzie gotowy do gry w pierwszym meczu EuroCup z JL Bourg en Bresse. To będzie bardzo trudny mecz, musimy być skupieni. To jest drużyna, która gra na bardzo dobrym poziomie. Z pewnością będziemy tam potrzebować naszych rozgrywających – mówił trener Oliver Vidin. 

Niestety w poprzednim spotkaniu urazu stawu skokowego doznał Aleksander Wiśniewski i nie ma go z zespołem we Francji. Problemy podczas meczu ligowego miał też Łukasz Kolenda, jednak jest on przewidziany do składu na mecz z JL Bourg. 

Jeśli chodzi o zespół rywala Śląska, to w poprzednim sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony w lidze francuskiej, gdzie dotarł aż do półfinału, jednak tam musiał uznać wyższość późniejszego mistrza kraju – Monako. W okresie przygotowawczym Bourg wygrało wszystkie mecze, a w lidze ma bilans 4:1. W zespole rywali WKS-u znajdziemy dobrze znanego przede wszystkim szczecińskim kibicom Bryce’a Browna, czyli kluczową postać drużyny, która w poprzednim sezonie pokonała Śląsk w ligowym finale. Amerykanin całkiem dobrze odnalazł się w nowej rzeczywistości i notuje 12 punktów na mecz. 

Początek spotkania JL Bourg – WKS Śląsk Wrocław o godz. 21:00. Transmisja w Polsacie Sport News. Partnerem wyjazdu Trójkolorowych jest poland.travel. 

źródło: wks-slask.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *