2024-04-17

Koszykarze przed szansą na drugie ligowe zwycięstwo

W 3. kolejce Orlen Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław zmierzy się z Krajowa Grupa Spożywcza Arką Gdynia. Wrocławianie powalczą o drugie ligowe zwycięstwo przed własną publicznością. 

Dwie pierwsze kolejki Orlen Basket Ligi pozostawiły w przypadku Śląska sporo do życzenia. Na otwarcie przytrafiła się wyjazdowa porażka z MKS-em Dąbrowa Górnicza, a tydzień później co prawda nadeszło pierwsze zwycięstwo w spotkaniu z Tauron GTK Gliwice, jednak sam styl w jakim zostało ono odniesione pozostawił wiele do życzenia. W środku tygodnia wrocławianie zainaugurowali też rozgrywki BKT EuroCup, jednak dosyć wyraźnie przegrali z francuskim JL Bourg-en-Bresse. 

Arka, podobnie jak Śląsk rozpoczęła sezon od bilansu 1:1. Na otwarcie gdynianie wygrali w Gliwicach z GTK, jednak w drugiej kolejce na własnym parkiecie musieli uznać wyższość PGE Spójni Stargard. 

W tym sezonie zespół z Gdyni postawił na polski skład. Wśród obcokrajowców znajdziemy jedynie Stefana Kenicia, natomiast o sile drużyny mają stanowić przede wszystkim reprezentanci Polski, Przemysław Żołnierewicz i Andrzej Pluta. W kadrze Arki znajduje się także dwóch dobrze znanych wrocławskim kibicom młodych zawodników – Kacper Gordon i Kacper Marchewka. 

W poprzednim sezonie zespoły podzieliły się zwycięstwami w sezonie regularnym. We Wrocławiu lepszy był Śląsk, który wygrał 87:80, natomiast w Gdyni Arka wykorzystała możliwość gry z osłabionym składem WKS-u i zwyciężyła 87:70. Na własnym parkiecie wrocławianie mają dobrą serię z drużyną z Trójmiasta, ponieważ wygrali trzy ostatnie spotkania z tym rywalem. 

Początek meczu WKS Śląsk Wrocław – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia o godzinie 17:30. Bilety są wciąż dostępne w serwisie abilet.pl. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *