2024-05-26

Koszykarski Śląsk rozpoczyna w rewanże

W meczu 16. kolejki Orlen Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław podejmie MKS Dąbrowa Górnicza. Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej sezonu 2023/24. 

Pierwsze piętnaście kolejek sezonu było unikatowe pod wieloma względami. Na czoło stawki zdecydowanie wysunął się Anwil Włocławek, jednak za jego plecami toczyła się zacięta walka i w tabeli panował niesamowity ścisk. Czwartą i dwunastą drużynę w lidze dzieliło zaledwie jedno zwycięstwo. Chętnych do udziału w fazie play-off jest wielu, a liczba miejsc jest ograniczona, więc w rundzie rewanżowej przy tak niewielkich różnicach każde zwycięstwo będzie miało ogromne znaczenie. 

Pierwszym rywalem Śląska w nowym roku będzie MKS Dąbrowa Górnicza. Zespół ten znakomicie zaczął sezon, bo po sześciu pierwszych kolejkach mógł się pochwalić bilansem 5:1. Później pojawiły się jednak gorsze występy i MKS znalazł się w środku ligowej stawki. Ostatecznie, podobnie jak Śląsk, zespół z Dąbrowy Górniczej nie awansował do turnieju o Puchar Polski, który odbędzie się w lutym w Sosnowcu, choć ostatnie tygodnie to ponowny wzrost formy MKS-u (trzy zwycięstwa z rzędu). 

Dąbrowianie w tym sezonie są znani z bardzo ofensywnej gry. Zdobywają niemal 100 punktów na mecz (99.4), a wśród wyróżniających się zawodników należy wymienić między innymi podkoszowego Nicolasa Carvacho i rozgrywającego Taylera Personsa. – MKS to bardzo nieprzewidywalna drużyna lubiąca grać szybko w ataku. Dużo rzucają za 3 punkty wiec musimy na pewno im to ograniczyć. Tayler Persons odpowiada za ich grę w ataku, więc ograniczenie mu pola do gry powinno nam przynieść korzyść. Zrobimy wszystko, by wygrać to spotkanie – mówi Michał Sitnik. 

Największym problemem Śląska są w tym sezonie braki kadrowe spowodowane kontuzjami. Do meczu z MKS-em zespół przystąpi jednak z kilkoma wzmocnieniami. W kadrze meczowej znajdzie się najnowszy nabytek WKS-u, Marek Klassen, a do tego po krótkiej przerwie spowodowanej urazem pleców wróci Mateusz Zębski. Listę kontuzjowanych już wcześniej opuścił Kendale McCullum, który zaliczył bardzo udany powrót na parkiet w meczu z Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut. Na liście zawodników niezdolnych do gry pozostają Jakub Nizioł, Łukasz Kolenda, Mikołaj Adamczak i Saulius Kulvietis. 

W pierwszym spotkaniu między Śląskiem a MKS-em w tym sezonie lepsi byli Dąbrowianie, którzy wygrali 82:80. Początek meczu w Hali Orbita o godz. 19:30. Transmisja w serwisie emocje.tv. W związku z awarią serwerów zewnętrznych, z których korzysta serwis abilet.pl, obecnie nie ma możliwości zakupu biletów online na najbliższe mecze WKS-u. Trwają prace mające na celu naprawienie problemu. W przypadku, gdy awaria nie zostanie usunięta, bilety będzie można kupić jedynie przed meczem stacjonarnie w kasach Hali Orbita. Zakupione bilety oraz karnety zachowują ważność. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *