2024-04-13

Kobierzyce: KPR zaczyna okres przygotowawczy

KPR Gminy Kobierzyce po wakacyjnej przerwie powrócił do treningów. Kobierki pod okiem nowego trenera Marcina Palicy przygotowują się do startu sezonu 2023/2024.

Po ponad miesięcznej przerwie brązowe medalistki spotkały się we własnej hali. W pierwszych dniach lipca czekają je testy sprawnościowe i motoryczne, a także badania pod kątem profilaktyki urazów pod okiem dra Łukasz Oleksego – specjalisty w dziedzinie rehabilitacji i sportu z zakresu wykorzystania obiektywnych metod diagnostyki narządu ruchu. Następnie na podstawie przygotowanych zaleceń przez dwa tygodnie pracować będą indywidualnie.

W połowie miesiąca Kobierki powrócą do treningów na obiektach w Kobierzycach, na hali, ale również na siłowni i w terenie. Z kolei 24 lipca wyjadą na tygodniowy obóz do Wągrowca.

Sierpień upłynie zawodniczkom Marcina Palicy pod znakiem meczów kontrolnych. Terminarz sparingów przedstawia się następująco:

5 sierpnia – Sokół Poruba (CZE) – wyjazd

11-13 sierpnia – turniej w Moście (CZE)

19-20 sierpnia – turniej w Lubinie

26-27 sierpnia – turniej w Gnieźnie

W międzyczasie zespół KPR-u Gminy Kobierzyce czekają spotkania z trenerem mentalnym Tomaszem Antosiakiem, analizy wideo, zajęcia teoretyczne, integracja oraz trening medialny z dziennikarzami. Brązowe medalistki przejdą również badania sportowe.

źródło: kprkobierzyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *