2024-04-13

Kobierzyce: KPR weźmie udział w Memoriale Henryka Kruglińskiego

KPR Gminy Kobierzyce kontynuuje przygotowania do nowego sezonu. W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, Kobierki rozegrają kolejne spotkania kontrolne, biorąc udział w 26. Memoriale im. Henryka Kruglińskiego w Lubinie.

Podopieczne Marcina Palicy mają za sobą już kilka sparingów. W ubiegły weekend brały udział w turnieju w czeskim Moście, gdzie zmierzyły się m.in. z HC Thuringer.

– Po każdym kolejnym sparingu jesteśmy coraz mądrzejsi i bogatsi o doświadczenie. Zmierzyliśmy się w weekend z zespołami, które występowały na najwyższych szczeblach europejskich pucharów i to musi zaprocentować. W zasadzie od nowa układamy grę w obronie, szlify zbierają zawodniczki, które dotychczas mniej występowały w defensywie. Daje to coraz lepsze rezultaty – podsumowywał wówczas trener KPR-u.

W sobotę kobierzyczanki czekają kolejne wyzwania. Podczas Memoriału im. Henryka Kruglińskiego zmierzą się z reprezentantkami czeskiej superligi, HC Żlin, a także gospodyniami MKS-em Zagłębiem Lubin. Miedziowe w minionym sezonie rodzimej ligi były niepokonane, a od września walczyć będą w Lidze Mistrzyń.

– Mecz z Zagłębiem to będzie ważny sprawdzian, ponieważ w końcu zagramy z drużyną z ligi. Jest to mocny zespół, który gra dynamiczną piłkę i w szybki sposób wykorzystuje błędy rywalek, aby odskoczyć z wynikiem. Zderzając się z nimi sprawdzimy, jak szybko potrafimy wyciągać wnioski i na jakim etapie jesteśmy mentalnie. Aby walczyć o najwyższe cele, musimy radzić sobie z takimi spotkaniami – mówi skrzydłowa zespołu z Kobierzyc, Patrycja Kozioł.

W ostatni weekend sierpnia Kobierki zagrają jeszcze na turnieju w Gnieźnie, a ORLEN Superligę kobiet zainaugurują 9 września.

– Jest to już prawie końcówka przygotowań, ale bardzo ważna. Zostało kilka sparingów do początku rozgrywek. Z każdym kolejnym treningiem wygląda to coraz lepiej, czujemy się pewniej na parkiecie i zgrywamy się na boisku, aby już w pierwszym ligowym meczu mocno wejść w sezon – dodaje Patka.

Terminarz Memoriału im. Henryka Kruglińskiego:
godz. 9:30 MKS Zagłębie  Lubin– HC Żlin
godz. 13:30 HC Żlin – KPR Gminy Kobierzyce
godz. 17:30 MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce

źródło: kprkobierzyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *