2024-06-23

Kobierzyce: KPR II zadebiutuje w lidze

KPR Gminy Kobierzyce II zadebiutuje w I lidze kobiet! W pierwszym meczu podopieczne Grażyny Janczak podejmą we własnej hali SPR Olkusz.

Kobierzyczanki zadebiutowały w rozgrywkach II ligi w sezonie 2018/2019 i dwa lata z rzędu wygrywały swoją grupę. Klub nie zdecydował się wówczas na awans. W minionej kampanii trójkolorowe wygrały osiem z dwunastu spotkań i zajęły drugie miejsce, ustępując zespołowi z Gniezna. Warto zaznaczyć, że w TOP10 klasyfikacji strzelczyń znalazły się aż cztery nasze zawodniczki – Agnieszka Siekańska ( 4 miejsce – 70 bramek w 12 meczach), Justyna Pawełek (6 – 63/12), Magdalena Leśniak (7 – 61/11) oraz Marlena Bej (10 – 52/11).

W ostatnim czasie ZPRP zdecydował się na utworzenie Ligi Centralnej, skupiającej najlepsze zespoły pierwszoligowe, a KPR II wykorzystał szansę na zgłoszenie do wyższej ligi i od sezonu 2023/2024 występować będzie w grupie B I ligi kobiet. 

– Jesteśmy nieco zestresowane, ale cieszę się, że będziemy miały okazję sprawdzić się na tle bardziej doświadczonych zespołów, zderzyć się z inną piłką ręczną. To będzie ciekawy sezon i we wszystkich spotkaniach będziemy walczyć o zwycięstwo, to mogę zagwarantować – mówi rozgrywająca trójkolorowych, Justyna Pawełek. 

Oprócz Kobierek w grupie tej znajdują się jeszcze KS Otmęt Krapkowice, KS Cracovia 1906, MKS Victoria Świebodzice, KS Zgoda Ruda Śląska, Start Pietrowice Wielkie, Śląsk Wrocław Handball, SPR Grunwald Ruda Śląska oraz SPR Olkusz. Ta ostatnia drużyna to najbliższe rywalki podopiecznych Grażyny Janczak. 

SPR to zespół, który od lat walczy w pierwszoligowej stawce. W poprzedniej kampanii „Srebrne Lwice” zajęły 10. pozycję. W wakacyjnej przerwie stanowisko trenera objął Maciej Haupa, który w poprzednich latach prowadził KS Otmęt Krapkowice. Klub zadbał o kilka wzmocnień, a najciekawszymi wydają się ściągnięcie Pauli Masiudy i Natalii Kolonko, występujących w poprzednim sezonie w KPR-ze Ruchu Chorzów. 

– Cel jest jasny. W trzy lata mamy stworzyć taki zespół, który z powodzeniem będzie walczył o Ligę Centralną – zdradzał w rozmowie z klubowymi mediami trener Maciej Haupa. 

Olkuszanki rozegrały już pierwsze spotkanie w tym sezonie – na inaugurację ligi pokonały we własnej hali MKS Victorię Świebodzice 43-30. Najskuteczniejszymi zawodniczkami były Oliwia Sołościuk i wspomniana już wcześniej Masiuda.

Kobierki w pierwszej kolejce pauzowały, dlatego sobotni mecz będzie dla nich jednocześnie inauguracją i debiutem w I lidze. Zespół, podobnie jak w poprzednich latach, prowadzić będzie Grażyna Janczak wspierana przez Beatę Skalską. Drużyna składa się w większości z wychowanek KPR-u i jest połączeniem doświadczenia z młodością, bowiem trenerki będą miały do dyspozycji także zawodniczki występujące w młodzieżowych ekipach Kobierzyc, m.in. juniorek i juniorek młodszych. 

– W pierwszym meczu ligowym zmierzymy się z Olkuszem. Jest to dla nas duże wyzwanie, bo wiemy że to zespół dużo bardziej obyty w I lidze, gdzie występuje już pare lat  i posiada starsze, bardziej doświadczone zawodniczki. Nastawienie przed tym spotkaniem jest jednak bojowe. Na pewno będziemy walczyć do ostatniego gwizdka. Początki bywają trudne, ale chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – podkreśla kapitanka KPR-u, Karolina Janecka. 

– Spodziewamy się szybkiego meczu. Najważniejsze jest dla nas to, żeby dobrze zacząć spotkanie i narzucić swój styl gry, bo wtedy wszystko może się ciekawie potoczyć. Pierwszy raz zmierzymy się z zespołem z Olkusza i nie do końca wiemy, czego się spodziewać. Za nami długie przygotowania do sezonu i mam nadzieję, że w sobotę będziemy mogły się cieszyć z dobrego występu – kończy Pawełek. 

Spotkanie zaplanowano na sobotę, 21 października o godz. 13:30. 

2. kolejka I ligi kobiet, gr. B
KPR Gminy Kobierzyce II – SPR Olkusz
sobota, 21 października, godz. 13:30
Hala Sportowo-Widowiskowa w Kobierzycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *