2024-05-23

Kobierzyce: KPR II jedzie do Krapkowic

KPR Gminy Kobierzyce II w weekend rozegra kolejne spotkanie w I lidze kobiet. Podopieczne Grażyny Janczak zagrają w Krapkowicach.

Kobierzyczanki w ubiegłym tygodniu zadebiutowały na pierwszoligowych parkietach. Niestety mimo ambitnej walki uległy bardziej doświadczonym przeciwniczkom z Olkusza, przegrywając 24-39. Najskuteczniejsze w tym meczu były Justyna Pawełek i Marlena Bej, które zdobyły po pięć bramek.

– Debiut nie był udany. Szkoda przegranej przed własną publicznością, ale trafiliśmy na bardzo doświadczoną drużynę z Olkusza. Mamy nadzieję, że z meczu na mecz będzie szło nam coraz lepiej. Najważniejsze jest to, że nasze młode zawodniczki mogą się rozwijać i zdobywać cenne doświadczenie na przyszłość – mówi skrzydłowa KPR-u, Magdalena Leśniak.

Bilans bramkowy plasuje Kobierki na ostatnim tabeli. W sobotę na ich drodze stanie za to KS Otmęt Krapkowice.

Krapkowice w minionym sezonie zajęły ostatnie miejsce w gr. B I ligi kobiet. Wygrały zaledwie trzy spotkania, gromadząc na swoim koncie jedenaście punktów. W trwającej kampanii Otmęt wygrał jeden mecz, a jeden przegrał, co daje mu czwartą pozycję w ligowej tabeli.

W poprzedniej kolejce najbliższe rywalki podpiecznych Grażyny Janczak uległy na wyjeździe z Victorii Świebodzice 15-33. Najskuteczniejszymi zawodniczkami zespołu są Patrycja Wołoszczak i Agnieszka Wlozik.

– Spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Jedziemy do Krapkowic, gdzie grają starsze i doświadczone zawodniczki. Doświadczenie boiskowe na pewno jest po ich stronie i to one będą faworytkami spotkania. Musimy od początku podejść do meczu ze spokojną głowa, żeby nie popełniać prostych błędów. Zrobimy wszystko, aby to był nasz dzień i wrócimy z trzema punktami – zapowiada Magda.

– Na pewno będziemy walczyć do końca, żeby zdobyć pierwsze punkty w lidze. Jeśli chodzi o debiut to czujemy niedosyt i chcemy się pokazać w sobotę z jak najlepszej strony – kończy bramkarka zespołu z Kobierzyc, Kamila Staszewska.

3. kolejka I ligi kobiet, gr. B
KS Otmęt Krapkowice – KPR Gminy Kobierzyce
sobota, 28 października, godz. 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *