2024-06-13

Kobierzyce: KPR gotowy do nowego sezonu

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce przygotowywały się do sezonu 2023/2024 od blisko dwóch miesięcy i z niecierpliwością wyczekują startu ORLEN Superligi kobiet.

Sezon 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet staruje już za tydzień. KPR Gminy Kobierzyce przystępuje do zmagań jako brązowy medalista Mistrzostw Polski. Celem zespołu jest utrzymanie się w czołówce najlepszych drużyn w kraju.

– Mamy ten sam cel, który miałyśmy. Chcemy utrzymać się w czołówce ligi. Cały czas interesuje nas zdobycie medalu. Chcemy powalczyć z zespołami z Lubina i Lublina, żeby te mecze były jeszcze bardziej wyrównane niż w poprzednim sezonie – mówi rozgrywająca KPR-u, Aleksandra Kucharska. 

Kobierki rozpoczęły okres przygotowawczy na początku lipca, trenując w terenie, na siłowni oraz stopniowo przenosząc się na halę, a także podczas tygodniowego obozu w Wągrowcu. Poza tym odbywały zajęcia z dietetykiem, psychologiem sportowym oraz spotykały się na analizach wideo. Sierpień upłynął im za to pod znakiem gier kontrolnych, których rozegrały łącznie dziesięć. Na zakończenie przygotowań do sezonu zmierzyły się beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju, AWS-em Energą Szczypiorno Kalisz, pokonując rywalki 38-19.

– Cieszymy się, że to już koniec. Nikt nie lubi okresu przygotowawczego, ale wiadomo, że trzeba go przepracować. Chcemy już grać mecze. Czujemy się dobrze i jesteśmy przygotowane, aby zacząć zmagania w lidze – dodaje Ola. 

– Bardzo ważne było dla nas, aby zmierzyć się z zespołami zza granicy. Nabraliśmy dużo doświadczenia. Graliśmy między innymi z drużyną z Thuringer, jedną z najlepszych w Europie, która wypunktowała wszystkie nasze niedociągnięcia – podkreśla trener Kobierek, Marcin Palica. 

Po sezonie 2022/203  klub opuściło kilka zawodniczki – Vitoria Macedo, Aleksandra Olek, Karolina Wicik, Aleksandra Tomczyk oraz Andjela Ivanović. Szeregi kobierzyczanek wzmocniły natomiast rozgrywające Lesia Smolinh (Handball JKS Jarosław), Magdalena Drażyk (MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.), skrzydłowa Wiktoria Kocińska (KGHM MKS Zagłębie Lubin), obrotowa Anastasiya Melekestseva i bramkarka Viktoriia Saltaniuk (obie HC Galiczanka Lwów). 

– Dołączyły do nas w większości zawodniczki doświadczone, na czym bardzo mi zależało. Liczę na każdą z nich. Mamy zmiany na wszystkich pozycjach, budujemy od nowa atak i obronę. Z dnia na dzień dziewczyny wnoszą do zespołu coraz więcej – zaznacza trener Kobierzyczanek.

Podopieczne Marcina Palicy zmagania w ORLEN Superlidze Kobiet rozpoczną 9 września o godz. 16:00, od domowego meczu z EKS-em Startem Elbląg. Następnie zmierzą się na wyjeździe z Galiczanką Lwów (sobota, 16 września, godz. 16:00).

– Jestem bardzo ciekawa tej drużyny. Zaszło tam kilka ciekawych i myślę, że ten zespół będzie wyglądał lepiej niż w ubiegłym sezonie. To jest pierwszy mecz, on rządzi się swoimi prawami. Jest trochę stresu, to jest początek grania i mogą wkraść się nerwy i błędy. Musimy być bardzo skupione i mocno zacząć to spotkanie – kończy Kucharska. 

Przed nowym sezonem liga przeszła rebranding. Najwyższe rozgrywki w Polsce zmieniły nazwę z PGNiG Superligi Kobiet na ORLEN Superligę Kobiet, gdzie podobnie jak przed rokiem występować będzie dziesięć zespołów. Utrzymano także system podziału na dwie grupy – po rundach zasadniczych sześć zespołów walczyć będzie o medale, a pozostałe cztery o utrzymanie. W roli beniaminka ligi wystąpi AWS Energa Szczypiorno Kalisz, który zastąpił KPR Ruch Chorzów. 

Terminarz najbliższych spotkań Kobierzyczanek:

  1. Seria ORLEN Superligi Kobiet: sobota, 9 września, godz. 16:00
    KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg
  2. Seria ORLEN Superligi Kobiet: sobota, 16 września, godz. 16:00
    HC Galiczanka Lwów – KPR Gminy Kobierzyce 
  3. seria ORLEN Superligi Kobiet: sobota, 23 września, godz. 16:00
    KPR Gminy Kobierzyce – AWS Energa Szczypiorno Kalisz
  4. seria ORLEN Superligi Kobiet: sobota, 30 września, godz. 16:0Handball JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *