2024-07-27

Kobierzyce: Juniorki Młodsze KPR wicemistrzyniami Dolnego Śląska

KPR Gminy Kobierzyce dzięki wygranej w ostatnim meczu Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych zapewnił sobie tytuł wicemistrza Dolnego Śląska.

Zarówno kobierzyczanki, jak i MKS MOS Śląsk Wrocław, mieli na swoim koncie po trzydzieści punktów. Wynik bezpośredniego starcia decydował więc o tym, kto sięgnie po tytuł wicemistrza Dolnego Śląska.

Kobierki do meczu przystąpiły w bardzo okrojonym składzie, bo zaledwie w dziewiątkę. Wrocławianki za to wystąpiły bez swojej najlepszej strzelczyni, Leny Urbaniak. To one jednak otworzyły wynik spotkania (0-1 w 3′). W pierwszej połowie kibice nie oglądali jednak zbyt wielu bramek – Natalia Maćkowiak i stojąca między słupkami po drugiej stronie Yaroslava Afanasyeva notowały raz za razem kolejne skuteczne interwencje (5-7 w 26′). Końcówkę minimalnie lepiej rozegrały gospodynie i to właśnie KPR schodził na przerwę, prowadząc 8-7.

Po zmianie stron wrocławianki zanotowały cztery trafienia, na co trójkolorwe odpowiedziały tylko jednym (9-11 w 33′). Ciężar zdobywania bramek w ekipie Beaty Skalskiej i Macieja Batury wzięła na siebie jednak Zuzanna Bejmowicz, która kilkoma indywidualnymi akcjami dała swojemu zespołowi prowadzenie (15-13 w 48). Od tego momentu kobierzyczanki nie dały się już zbliżyć przeciwniczkom i ostatecznie wygrały 20-17.

Zwycięstwo dało im tytuł wicemistrzyn Dolnego Śląska. Jako niepokonane sezon zakończyły zawodniczki MKS-u Victorii Świebodzice.

Pięć zdobytych bramek w niedzielnym meczu dało za to indywidualne wyróżnienie Ewie Wawrzkiewicz, która została królową strzelczyń Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych.

Bezpośredni awans na szczebel centralny uzyskał zespół Victorii. Kobierzyczanki muszą rozegrać baraż – najprawdopodbniej w weekend 9-10 marca zmierzą się w dwumeczu ze zwycięzcą pojedynku MKS MOS Śląsk Wrocław – SMS Zagłębie I Lubin.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS MOS Śląsk Wrocław 20-17 (8-7)
Kobierki: Maćkowiak – Wnęk M., Szczęśniak, Ozdarska 3, Basiuk, Bejmowicz 7, Dobrzyniecka 2, Gaborska 3, Wawrzkiewicz 5