2024-05-14

Kobierzyce: Bezbłędny weekend młodych Kobierek

Zespoły młodziczek i juniorek młodszych KPR-u Gminy Kobierzyce w weekend zdobyły kolejne ligowe punkty.

Podopieczne Martyny Michalak w weekend podejmowały we własnej hali ostatnią drużynę Dolnośląskiej Ligi Młodziczek, SPR Polkowice i jako faworytki tego spotkania nie zawiodły.

Młode Kobierki potrzebowały niecałych dziesięciu minut, aby ustawić mecz pod swoje dyktando (11-0 w 9′). W pierwszym kwadransie szczególnie aktywny był duet Nina Koprowska – Nela Wnęk, które zdobyły ponad połowę ze wszystkich bramek zespołu (17-2 w 15′). Twarda obrona i skuteczne interwncje bramkarek KPR-u nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele w ofensywie. Zawodniczki SPR-u przed przerwą zdobyly zaledwie siedem trafień i nie mogły myśleć o zwycięstwie (29-7).

Po zmianie stron kobierzyczanki tylko powiększały przewagę, wyprowadzając szybkie kontrataki. Kiedy piłkę w siatce po raz kolejny umieściła Hanna Roznerska prowadzenie gospodyń wzrosło do trzydziestu bramek (40-10 w 35′). Ostatecznie Kobierki wygrały 57-13.

To było trzecie zwycięstwo podopiecznych Martyny Michalak w tym sezonie.

5. kolejka Dolnośląskiej Ligi Młodziczek
KPR Gminy Kobierzyce – SPR Polkowice 57-13 (29-7)

KPR: Zdeb, Zachilska – Majer 1, Martyniak 6, Werowska 1, Roznerska 6, Wnęk N. 12, Leżaj 8, Wnęk M. 1, Cesarz, Nahrebecka 4, Koprowska 8, Szczęśniak 3, Rogowska, Winter 5, Florecka 2
karne: 2/2
kary: 4 min. (Majer, Koprowska)

Znacznie więcej emocji  przyniosło spotkanie juniorek młodszych. Podopieczne Beaty Skalskiej o zwycięstwo walczyly do ostatnich sekund, aby ostatecznie wygrać 29-28.

Drużyna Beaty Skalskiej od samego początku musiała gonić wynik (8-3 w 10′). Kobierki miały problem ze skutecznością i dopiero kiedy poprawiły ten element zbliżyły się do rywalek. Bramkę kontaktową zdobyła Magdalena Dobrzyniecka (11-10 w 21′). Końcówkę pierszej połowy lepiej rozegrały jednak gospodynie, które na przerwę schodziły z zapasem czterech trafień.

Po zmianie stron kobierzyczanki pokazały jednak charakter. Kilka ważnych interwencji zanotowała Natalia Maćkowiak, a uszczelniona obrona sprawiała coraz więcej kłopotów przeciwniczkom (22-19 w 39′). Jeszcze przez chwilę Zagłębie prowadziło, ale KPR zapisał na swoim koncie serię czterech trafień, doprowadzając z wyniku 25-22 do 26-25. Rolę w meczu się odwróciły i to lubinianki musiały odrabiać straty. Ostatecznie zespół Beaty Skalskiej wygrał 29-28.

Dzięki trzeciemu zwycięstwu Kobierki umocniły się na najniższym stopniu podium Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych.