2024-04-13

Hit na Stadionie Olimpijskim. Panthers Wrocław w rewanżu z Vienna Vikings

13 sierpnia (niedziela) Panthers Wrocław podejmą na własnym terenie ekipę mistrzów Europy – Vienna Vikings. W pierwszym spotkaniu reprezentantom Polski zabrakło zaledwie trzech punktów, aby pokonać Austriaków. Tym razem wrocławianie chcą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwłaszcza że wynik niedzielnego spotkania może zadecydować o ich awansie do fazy play-off. To przedostatni mecz domowy Panthers Wrocław w sezonie zasadniczym European League of Football.

Pokonać mistrzów

W ostatniej kolejce zawodnicy Panthers Wrocław nie dali żadnych szans na wyjeździe Prague Lions, których rozgromili aż 73:13. Z sześcioma wygranymi na koncie reprezentanci Polski zajmują drugą pozycję w tabeli konferencji wschodniej European League of Football. Liderami pozostają Vienna Vikings, którzy w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania.

– Mamy wszystko, aby pokonać Vikings, musimy po prostu wyegzekwować nasz plan oraz nie popełniać błędów. Wiemy, że wygrana może przybliżyć nas do awansu do fazy play-off, dlatego w niedzielę zrobimy wszystko, aby pokonać naszych rywali – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

W pierwszym spotkaniu z Vienna Vikings Panthers Wrocław długo byli na prowadzeniu, jednak ostatecznie ulegli Austriakom 21:24. Do końca sezonu zasadniczego wrocławskim „Panterom” pozostały zaledwie trzy spotkania. Ich wynik będzie miał bezpośredni wpływ na układ tabeli i awans do fazy play-off, do której przystąpi sześć najlepszych zespołów rundy regularnej.

Gdzie oglądać mecz?

Domowy mecz Panthers Wrocław z Vienna Vikings odbędzie się 13 sierpnia (niedziela) o godz. 13.00 na Stadionie Olimpijskim. Bilety na to spotkanie trafiły już do sprzedaży. Polsko-austriacki pojedynek będzie można oglądać na żywo od godz. 12.55 również w Polsat Sport Extra lub na ligowej platformie streamingowej. Zaledwie 6 dni później (19 sierpnia) wrocławianie rozegrają ostatnie w tym sezonie spotkanie domowe z Berlin Thunder.

źródło: pantherswroclaw.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *