2024-06-22

Gracze Panthers Wrocław wyróżnieni

Panthers Wrocław zakończyli sezon 2023 na szóstym miejscu w Europie, docierając aż do fazy play-off rozgrywek European League of Football. Wrocławianie pokazali się w trakcie sezonu ze świetnej strony, notując doskonałe statystyki oraz zdobywając nominacje do ligowych nagród.

 Panthers brylują w statystykach

Najlepszym running backiem sezonu zasadniczego European League of Football został Dawid Brzozowski, który w 11 spotkaniach wybiegał łącznie aż 1116 jardów, co daje średnią 101,5 jarda na mecz. Biegacz Panthers Wrocław zdobył w sumie 12 przyłożeń i został pierwszym krajowym zawodnikiem w historii europejskich rozgrywek, który w jednym sezonie przekroczył barierę 1000 jardów. 

W klasyfikacji kickerów przewodzi z kolei Jakub Ałdaś, który w trakcie rundy regularnej zdobył łącznie 74 punkty, notując skuteczność na poziomie 86,21 proc. – najwyższą w lidze. Warto podkreślić, że dla Ałdasia to pierwszy sezon w roli zawodnika futbolu amerykańskiego w życiu – wcześniej był piłkarzem. 

W czołówce statystyk znalazł się również amerykański skrzydłowy Panthers – Tony Tate, który pod koniec sezonu z powodu kontuzji opuścił kilka spotkań. Mimo to w trakcie całego sezonu zdołał zdobyć 16 przyłożeń i pod tym względem plasuje się na drugim miejscu w lidze. Oprócz tego zdobył podaniami 895 jardów, co przekłada się na piątą lokatę w całych rozgrywkach ELF. 

Kolejnym zawodnikiem, który wyróżnił się na tle ligowej stawki, został A.J. Wentland.Amerykanin w całym sezonie zasadniczym zdobył aż 112 tackli, grając w jedynie dziewięciu spotkaniach, co daje mu w tej statystyce trzecie miejsce. Ponad połowę z nich zanotował jednak w barwach Leipzig Kings – jeszcze przed transferem do Panthers Wrocław. 

Wrocławscy gracze nominowani

Dodatkowo czwórka zawodników Panthers Wrocław została także nominowana do indywidualnych nagród – Amerykanin Tony Tate w kategorii offensive player of the year, wspomniany Dawid Brzozowski jako homegrown of the year, Kacper Jaszewski – podstawowy skrzydłowy wrocławian – jako offensive rookie of the year oraz Timi Nuikka – młody fiński linebacker – jako defensive rookie of the year. 

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni po zakończeniu sezonu European League of Football, a więc po wielkim finale, który odbędzie się 24 września w niemieckim Duisburgu. Spotkanie to będzie można obejrzeć w sportowych kanałach Polsatu oraz na ligowej platformie streamingowej. W grze o mistrzostwo Europy pozostali Stuttgart Surge, Vienna Vikings, Rhein Fire oraz Frankfurt Galaxy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *