2024-04-17

Duet trenerski Mašek-Bartodziejski zostaje we Wrocławiu

To już pewne – w sezonie 2023/2024 trenerem siatkarek #VolleyWrocław będzie Michal Mašek. Drugim szkoleniowcem Volejek pozostanie też Bartłomiej Bartodziejski. Słowacko-polski duet trenerski dołączy do drużyny we wrześniu po sezonie reprezentacyjnym, w którym pracują z kobiecą reprezentacją Słowacji.

Michal Mašek to 39-letni szkoleniowiec, który do #VolleyWrocław dołączył w lutym 2022 roku. Wtedy zajął z wrocławską drużyną 9. miejsce, a w minionym sezonie poprawił ten rezultat. Pierwszy raz od pięciu lat zespół awansował do fazy play-off, którą finalnie zakończył na 7. pozycji w tabeli.

Mašek dokonał tego wspólnie z drugim trenerem #VolleyWrocław, Bartłomiejem Bartodziejskim. Bartodziejski przez siedem lat pracował w ŁKS-ie Łódź, z którym osiągnął liczne sukcesy, od awansu do siatkarskiej elity, aż po jej medale. Wspólnie słowacko-polski duet pracował jeszcze przed dołączeniem do dolnośląskiego zespołu, a od ubiegłego roku prowadzą do tego słowacką reprezentację kobiet.

We wrześniu, tuż po rozpoczynających się wkrótce Mistrzostwach Europy, do Wrocławia wrócą więc obaj szkoleniowcy, dla których sezon 2023/2024 będzie drugim sezonem w biało-zielonych barwach.

Bardzo ważną częścią drużyny jest niewątpliwie sztab szkoleniowy i mam w tym temacie dobre wiadomości. Na czele zespołu wciąż będzie stać słowacko-polski duet trenerski, Michal Mašek-Bartek Bartodziejski. Jest to bardzo dobra, silna para, która pracuje ze sobą już od kilku lat. Dobrze, kiedy trenerzy dogadują się ze sobą niemal bez słów, a myślę, że tak jest w przypadku naszych szkoleniowców. Ich współpraca jest bardzo skuteczna, a panowie potrafią też rozwijać zawodniczki i wydobywać z nich kolejne umiejętności, dlatego również w tym sezonie ponownie obiecujemy sobie po nich dużo. Życzę im więc powodzenia, bo ich powodzenie będzie jednocześnie naszym powodzeniem – powiedział prezes #VolleyWrocław, Jacek Grabowski.

Kolejny rok pracy we Wrocławiu skomentował również pierwszy szkoleniowiec Volejek: – W porównaniu do poprzedniego sezonu, zespół oraz sztab szkoleniowy uległ dużym zmianom. Jak to bywa w sporcie – część ekipy dostała inne oferty i zaakceptowała je, części siatkarek po prostu nie widzieliśmy już w składzie. Faktycznie w zespole nie mamy już tylu doświadczonych zawodniczek, co rok temu, ale młodość zawsze oznacza dużą waleczność i to może być dla nas budujące. Jeśli chodzi o kontynuację pracy w tym miejscu, to duży wpływ na moją decyzję miało to, że poprzedni sezon spędzony tu, był bardzo dobrym czasem. Moja rodzina dobrze się tu czuje, a prezes także wyraził zadowolenie naszą pracą.

– Sezon we Wrocławiu nie był moim i Michala pierwszym wspólnym sezonem i jak się okazuje, nie będzie ostatnim. Zostajemy w #VolleyWrocław na kolejny sezon . Nie będziemy ukrywać, że dobrze nam się pracuje razem, wspieramy się, rozwijamy i odnosimy sukcesy na szczeblu klubowym jak i reprezentacyjnym. Gdy po udanym dla Wrocławia sezonie usiedliśmy do rozmów, postanowiliśmy, że wspólnie będziemy kontynuować pracę w klubie. Po poprzednim sezonie, dobrze przepracowanym i zwieńczonym fazą play-off, mogę powiedzieć, że oczywiście dużo rzeczy było „na plus”, ale dostrzegliśmy też sporo mankamentów, które można poprawić. Mamy dużo pomysłów i chęci do rozwoju siebie jak i otoczenia, w którym pracujemy – dodał trener Bartłomiej Bartodziejski.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2023/2024:
Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Julia Szczurowska, Julia Stancelewska
Libero: Joanna Chorąża, Anna Pawłowska
Środkowe: Aleksandra Gancarz, Gabriela Ponikowska, Anna Lewandowska
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Kinga Stronias, Aleksandra Gromadowska

I trener: Michal Mašek
II trener: Bartłomiej Bartodziejski
Fizjoterapeutka: Monika Kaliciak

źródło: volleywroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *