2024-05-23

Akademia Śląska z wizytą w Żmigrodzie

W tym tygodniu przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław wybrali się do Żmigrodu na wizytę szkoleniową, której zwieńczeniem było przedłużenie umowy partnerskiej z miejscowym Piastem.

Reprezentanci naszej Akademii – wicedyrektor Patryk Kajderowicz, koordynator szkolenia etapu od U6 do U13 – Mariusz Blecharz oraz trener drużyny U15 – Krzysztof Franczak udali się do Żmigrodu na wizytę szkoleniową. Stała się istotnym elementem współpracy z klubami partnerskimi w ramach Projektu Klubów Partnerskich Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Podczas spotkania podpisano również przedłużenie umowy o współpracy pomiędzy klubami. 

Najpierw trenerzy Blecharz i Franczak poprowadzili pokazowy trening z zakresu faz ataku, a następnie odbyło się szkolenie z planowania pracy akademii i wizji jej pracy. W szkoleniu wzięli udział wszyscy trenerzy Piasta Źmigród, a także władze żmigrodzkiej akademii – Paweł Pilarski (dyrektor klubu) oraz Kamil Pilarski (koordynator Akademii). 

– Oczywiście jesteśmy zadowoleni z przedłużenia współpracy. Rok temu zawarliśmy umowę na współpracę i myślę, że obie strony na tym skorzystały. Jesteśmy aktywni, współpracujemy z klubem, także z Fundacją Śląsk Wrocław, dlatego widzimy pole do dalszej współpracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Śląsk wykonał ukłon w naszą stronę i przyjechał do nas, to wielkie doświadczenie dla naszych zawodników, ale również sztabu szkoleniowego. Wierzę, że współpraca będzie nadal owocna – mówi dyrektor Piasta Żmigród, Paweł Pilarski.

– Wizyty szkoleniowe w klubach partnerskich naszej Akademii to bardzo istotny aspekt, który pragniemy niezwykle mocno rozwijać w obecnym sezonie. Chcemy być bliżej naszych partnerów, poznać specyfikę ich pracy w naturalnym środowisku, czy też właśnie wesprzeć pod kątem edukacyjnym zważając na wartość praktyczną i teoretyczną. Wydarzenie w Żmigrodzie było bardzo cenną inicjatywą dla obu stron. Bardzo dziękujemy za tak pozytywny feedback płynący na podstawie naszego funkcjonowania podczas tej wizyty – mówi wicedyrektor Akademii WKS-u, Patryk Kajderowicz. 

– Jesteśmy przekonani, że nie była ona ostatnią – Piast Żmigród zajmuje niezwykle ważne miejsce w naszym projekcie jako wieloletni partner, dlatego też tym bardziej cieszymy się z przedłużenia zawartej umowy. Bardzo dziękuję zarówno władzom klubu, akademii, jak i wszystkim trenerom, którzy w tym dniu tak licznie pojawili się na miejscu, a także w aktywny sposób uczestniczyli w samym szkoleniu – zaznacza Patryk Kajderowicz.

Zapraszamy wszystkie kluby partnerskie do zgłoszeń dotyczących chęci realizacji wizyty szkoleniowej w swoim klubie. Zgłoszenia dotyczące powyższego aspektu, a także informacje ogólne dotyczące możliwości dołączenia do Projektu Klubów Partnerskich dostępne są pod mailem – mzytowiecki@slaskwroclaw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *