2024-04-17

Adrianna Szady na czwarty sezon w #VolleyWrocław

Po ogłoszeniu atakujących i libero, które reprezentować będą #VolleyWrocław w sezonie 2023/2024 w TAURON Lidze, klub poinformował o kolejnej nowej umowie. Rozgrywająca Adrianna Szady pozostanie zawodniczką wrocławskiego klubu, a dla 31-latki będzie to już czwarty sezon w biało-zielonych barwach.

Adrianna Szady trafiła do Wrocławia przed sezonem 2020/2021. Z 31-letnią zawodniczką na pokładzie #VolleyWrocław co roku kończył z medalem letnią ligę siatkówki PLS – PreZero Grand Prix, dwukrotnie ciesząc się ze zwycięstwa w całej rywalizacji. W ostatnich trzech latach wyniki naszego klubu stopniowo poprawiały się również w hali. Adrianna Szady była częścią 10. drużyny TAURON Ligi (2021), 9. (2022) i w kwietniu tego roku – 7. ekipy zestawienia.

W każdym z dotychczasowych trzech sezonów w #VolleyWrocław rozgrywająca była najczęściej zawodniczką rezerwową, w ostatnim pozostając zmienniczką Lucie Mühlsteinovej. W związku z tym Szady pojawiła się na boisku w 54 setach w 22 oficjalnych spotkaniach ligowych. Zdobyła w nich 13 punktów (6 atakiem, 6 blokiem i 1 zagrywką).

Wartości Adrianny Szady dla drużyny nie należy jednak upatrywać w liczbie zdobytych punktów, a w spokoju, który zapewnia tak solidna rozgrywająca, o czym mówi prezes #VolleyWrocław Jacek Grabowski:

– Nie miałem wątpliwości co do tego, że chcemy, żeby Ada została z nami na kolejny sezon. To bardzo wartościowa osoba i zawodniczka, która pełniła dość niewdzięczną rolę zawodniczki rezerwowej. Za każdym razem odgrywała ją jednak znakomicie. Ada jest oddana zespołowi i widać to zawsze, gdy wchodzi na boisko. Jestem związany z siatkówką już bardzo długo i to naprawdę zdarza się niezwykle rzadko, że zawodniczka, która często jest jednak gdzieś z boku, miała taką energię i takie zaangażowanie w to, co dzieje się na parkiecie. To właśnie ma w sobie Ada Szady i cieszę się, że czwarty rok będzie częścią #VolleyWrocław.

O czwartym sezonie w biało-zielonych barwach tak mówi sama zainteresowana:

Zobacz również: Plan przygotowań koszykarskiego Śląska Wrocław

– Co decyduje o tym, że po raz trzeci po sezonie decyduję się zostać we Wrocławiu na kolejny rok? Po pierwsze stabilność. Cała „ekipa z biura” co roku dokłada wszelkich starań, żebyśmy mogły wykonywać naszą siatkarską robotę bez stresu i obaw o płynność finansową. Po drugie – rozwój. Z każdego sezonu wynoszę cenne lekcje, które przydają się nie tylko w siatkówce, ale i w codziennym życiu. Oprócz wcześniej wymienionych, bardzo odpowiada mi atmosfera panująca wewnątrz klubu, jak i wewnątrz zespołu. Oczywiście po każdym sezonie zawsze przychodzą pewne refleksje. Jednak kolejny rok to już nowa historia w nowym zespole, w którym od początku buduje się boiskowe relacje i uczy się funkcjonować w danym systemie.

Rozgrywająca nawiązała również do progresu i lepszych rezultatów na koniec rozgrywek, jakie odnotowuje w ostatnich latach #VolleyWrocław:

– Drodzy Kibice, widzę jak z roku na rok, coraz liczniej zapełniacie halę Orbita. Nasze wyniki są coraz lepsze również dzięki Wam! Dlatego zapraszam Was do kontynuowania tej dobrej passy w nowym sezonie, do zobaczenia!

Adrianna Szady to już czwarta zawodniczka, która kontynuuje grę w biało-zielonych barwach. Wcześniej klub poinformował, że w sezonie 2023/2024 zostają: Julia Szczurowska, Julia Stancelewska i Joanna Chorąża. Nową twarzą we wrocławskiej ekipie będzie za to Anna Pawłowska.

źródło: volleywroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *