2024-05-23

Petr Schwarz zostaje w Śląsku Wrocław

Czeski pomocnik nie zamierza rozstawać się ze Śląskiem Wrocław. W piątek Petr Schwarz oficjalnie przedłużył umowę z liderem PKO BP Ekstraklasy. Nowy kontrakt obowiązuje do czerwca 2026 roku.

32-latek trafił do zespołu ze stolicy Dolnego Śląska w maju 2021 roku. Wcześniej reprezentował ekipę innego ekstraklasowicza – Rakowa Częstochowa. Wraz z tą drużyną awansował na najwyższy szczebel rozgrywkowy i zdobył Puchar Polski.

Wychowanek FC Hradec Kralove szybko stał się ważną postacią także w Śląsku Wrocław. W sezonie 2021/2022 zagrał w 31 meczach i zdobył dwie bramki. Kolejne zmagania przyniosły 25 rozegranych starć Czecha i trzy trafienia.– Jestem bardzo szczęśliwy, że zarówno Petr, jak i Rafał nam zaufali. Podpisali z nami długoterminowe, a to zapewnia trwałość i pomoże zespołowi w rozwoju. Cały czas zamierzamy wzmacniać zespół, ale też przede wszystkim go nie osłabiać –  powiedział na konferencji prasowej dyrektor do spraw sportowych Śląska, David Balda.Pochodzący z Nachodu zawodnik pewnym punktem zespołu jest także w bieżących rozgrywkach. Wraz z Patrickiem Olsenem oraz Peterem Pokornym tworzy znakomity tercet środkowych pomocników. W sezonie 2023/2024 zagrał 15 spotkań, strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty. W większości raportów statystycznych to właśnie „Szwaniu” ma najwięcej przebiegniętych kilometrów w spotkaniu.

– Cieszę się, że kontynuuje przygodę w Śląsku. Przychodziłem tu w jednym celu i teraz skupiam się na jak najlepszej grze – wypowiedział się Schwarz.  

Dziś możemy już oficjalnie zakomunikować, że Petr Schwarz związał się z WKS-em nową umową. Wygaśnie ona dopiero w czerwcu 2026 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *