2024-04-17

Zender z nową umową w Śląsku

Dawid Zender związał się nowym kontraktem ze Śląskiem Wrocław. Umowa będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.

Dawid Zender dołączył do Akademii Śląska w lipcu 2021 roku, a wcześniej kształcił swoje umiejętności w FC Wrocław Academy. Urodzony w 2006 roku zawodnik swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w 2011 roku, a na boisku najlepiej odnajduje się na pozycji ofensywnego pomocnika.

– Wszyscy mamy jasny cel na ten sezon – powrót do Centralnej Ligi Juniorów U19 i wierzę, że Dawid Zender nam w tym pomoże. To zawodnik najlepiej odnajdujący się na pozycji ofensywnego pomocnika i ma naprawdę dużo walorów ofensywnych – podkreśla dyrektor Akademii Śląska, Janusz Góra.

– Dawid Zender to środkowy pomocnik, który posiada wysokie umiejętności techniczne i dobrą wizję gry. Musi pracować nad intensywnością w grze – ocenia trener zespołu U19, Ryszard Pietraszewski.

Piłkarz w tym sezonie rozegrał sześć spotkań w lidze wojewódzkiej juniorów starszych, w których strzelił jednego gola.

– Cały czas ciężko pracuję, żeby pokazywać się z jak najlepszej strony. Drużynowym celem jest awans do Centralnej Ligi Juniorów U19, a indywidualnie… żeby mieć jak najlepsze liczby i dobrze się prezentować na boisku – mówi Dawid Zender. – Na razie wygrywamy, to oczywiście cieszy, choć mamy na uwadze, że w dalszej części sezonu będzie trudniej. Cel pozostaje ten sam – dodaje.

Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *