2024-05-26

Wielki powrót Jakuba Mazana

Panthers Wrocław z prawdziwą bombą. Do zespołu ze sportowej emerytury powraca autor pierwszego, historycznego przyłożenia w European League of Football – Jakub Mazan. Torunianin wzmocni korpus skrzydłowych wrocławskiej drużyny.

Jakub Mazan to jeden z najskuteczniejszych wide receiverów w historii futbolu amerykańskiego w Polsce. Toruński zawodnik dołączył do Panthers Wrocław w 2019 roku po latach gry w barwach Seahawks Gdynia. W trakcie swojej kariery Mazan dwukrotnie wygrywał mistrzostwo Polski oraz zdobywał liczne nagrody indywidualne.

Mazan błyszczał na boiskach European League of Football w 2021 i 2022 roku. W pierwszym sezonie ELF był jednym z najskuteczniejszych skrzydłowych w lidze, łapiąc 793 jardy podaniowe oraz zdobywając sześć przyłożeń, dzięki czemu trafił do All Star Team ELF. Mazan zakończył karierę przed sezonem 2023. 

– Sport jest jak hazard – ciężko odejść kiedy nie wygrało się najważniejszego tytułu. Właśnie po to wracam do gry – chcę „ten ostatni raz” spróbować zdobyć mistrzostwo European League of Football. Kolegom z zespołu mogę powiedzieć, że wrócę z jeszcze silniejszą psychiką, a kibicom, że nie mogę się doczekać, aż będę mógł Wam podarować to, czego oczekujecie od wide receivera – efektowne akcje i mnóstwo punktów. Chcę dać drużynie tyle, ile będzie ode mnie wymagać. Na łowienie ryb jestem jeszcze za młody – komentuje sam Jakub Mazan.

To kolejne nazwisko, które wzmocni roster Panthers Wrocław w sezonie 2024. Do zespołu w ostatnim czasie dołączyli także Gennadiy Adams (RB), Steven Duncan (QB), Matt Cole(WR),  Dušan Novaković (DL), Adrià Botella Moreno (TE), Keanu Ebanks (OL) oraz Devan Burrell (DB).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *