2024-04-14

Vollejki powalczą z Rysicami Rzeszów

3 listopada, w 5. kolejce sezonu 2023/2024 TAURON Ligi, #VolleyWrocław powalczy z PGE Rysice Rzeszów. Na ten moment, po 4 rozegranych meczach, wrocławski zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli, jednak spotkanie z Rzeszowiankami z pewnością nie będzie należało do łatwych. Transmisja o 19:00 w Polsat Box Go.

W minionym tygodniu #VolleyWrocław po raz pierwszy w tym sezonie przywitał kibiców we wrocławskiej Hali Orbita. W pierwszym meczu domowym Vollejki pewnie pokonały KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). Tym samym biało-zielone odnotowały trzecie zwycięstwo i uplasowały się na bardzo wysokim 4. miejscu w tabeli, wyprzedzając m.in swoje piątkowe rywalki czy obecne mistrzynie Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Do tej pory wrocławianki przegrały jedynie z obecnym liderem BKSem Bostik ZGO Bielsko-Biała, który w trwającym sezonie nie stracił jeszcze seta.

Jeśli chodzi o wcześniejsze zmagania z Rzeszowem, w rundzie zasadniczej ubiegłego sezonu, wrocławianki przegrały dwukrotnie z drużyną z podkarpacia, która jeszcze wtedy występowała w lidze pod nazwą Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Z ówczesnym Developresem Volejki spotkały się później także w ćwierćfinale. Wtedy w pierwszym meczu napędziły wrocławiankom trochę strachu, przegrywając dopiero w tie-breaku, jednak w drugim spotkaniu uległy już ponownie 0:3.

Dzisiejsze rywali rozpoczęły sezon od dwóch zwycięstw, pokonując 3:0 KS Pałac Bydgoszcz i Energa MKS Kalisz. W dwóch następnych kolejkach przegrały jednak w 5-setowym starciu z MOYA Radomka Radom, a następnie uległy 0:3 Grupie Azoty Chemik Police. Tym samym PGE Rysice Rzeszów zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania biało-zielonym już w ten piątek o 19:00 w Polsat Box Go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *