2024-07-27

Przed nami pierwszy mecz domowy w Hali Orbita!

Już w ten piątek, 27 października #VolleyWrocław rozegra swój pierwszy mecz domowy na Hali Orbita Spartan WTC w ramach 4. kolejki sezonu 2023/2024 TAURON Ligi. Tym razem wrocławski zespół zmierzy się z KS Pałac Bydgoszcz. Początek meczu o 19:00.

Miniony tydzień zakończył się bardzo dobrze dla biało-zielonych. Po długiej walce udało nam się ostatecznie pokonać Energa MKS Kalisz 3:2 i dorzucić kolejne punkty do ligowej tabeli. Na ten moment możemy się więc cieszyć dodatnim bilansem zwycięstw, mając na swoim koncie już dwie wygrane.

Do tej pory Vollejki nie miały jeszcze okazji zagrać u siebie. Dopiero w nadchodzącej 4. kolejce będą mogły po raz pierwszy przywitać kibiców we wrocławskiej Hali Orbita na meczu przeciwko KS Pałac Bydgoszcz.

Ekipa z Bydgoszczy to zespół, z którym w poprzednim sezonie starliśmy się aż czterokrotnie. W pierwszym meczu na wyjeździe graliśmy set za set, wygrywając dopiero w tie-breaku. Natomiast w meczu rewanżowym było to już pewne 3:0 dla naszego zespołu. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ bydgoszczanki okazały się być naszym późniejszym rywalem także w fazie play-off i to właśnie z nimi walczyliśmy w dwumeczu o 7. miejsce w sezonie 2022/2023 TAURON Ligi. Finalnie oba spotkania padły naszym łupem i wygrywając 3:0 oraz 3:1 zapewniliśmy sobie swój najlepszy wynik od 2017 roku.

W składzie #VolleyWrocław znalazła się w tym roku jedna z byłych zawodniczek klubu z Bydgoszczy – środkowa Anna Lewandowska, która grała tam przez jeden sezon. W ekipie Pałacu zobaczymy natomiast grającą na środku Dominikę Witowską oraz Magdalenę Saad na pozycji libero, siatkarki znane bardzo dobrze kibicom Vollejek z ubiegłej kampanii.

Mecz 4. kolejki rozpocznie się o 19:00, a na kibiców w Hali Orbita czekać będzie także wiele ciekawych atrakcji poza boiskiem, m.in. pełna konkursów Strefa Wyzwań czy Strefa Dzieci, organizowana z myślą o najmłodszych fanach siatkówki.