2024-07-27

Volejki powalczą o punkty z Budowlanymi

Już 9 grudnia w meczu 10. kolejki sezonu 2023/2024 TAURON Ligi ekipa #VolleyWrocław zmierzy się z Grotem Budowlani Łódź. Przedostatnie spotkanie 1. rundy rozpocznie się o godz. 19:00 w Sport Arena w Łodzi. Transmisja w Polsat Box Go.

W minionym tygodniu wrocławianki przerwały złą passę, wygrywając u siebie z UNI Opole 3:1. Warto jednak dodać, że przed tym spotkaniem, Volejki mierzyły się głównie z zespołami z czołówki tabeli. Niedzielne zwycięstwo pozwoliło im jednak przeskoczyć o 2 oczka w górę i na ten moment zajmują 7. miejsce.

W tej kolejce wrocławianki podejmą jedną z silniejszych drużyn tego sezonu — Grot Budowlanych Łódź. Ekipa z Łodzi plasuje się na ten moment na 5. miejscu w tabeli. Zespół trenera Macieja Biernata rozpoczął jednak sezon od serii zwycięstw. Już w pierwszym starciu, w derbach Łodzi, Budowlani pokonali Mistrza Polski ŁKS Commercecon Łódź 3:0. Porażkę odnotowali dopiero w 5. kolejce, przegrywając w 3 setach z MKSem Energą Kalisz. Łącznie na koncie mają obecnie 6 wygranych i 3 przegrane spotkania, w tym ostatnie z Grupą Azoty Chemikiem Police.

W sezonie 2022/2023 wrocławianki spotkały się z Grotem Budowlanymi Łódź dwukrotnie. W 8. kolejce udało im się pokonać łodzianki 3:2. W meczu rewanżowym lepsza była jednak drużyna z łódzkiego.

Znajomych twarzy u sobotnich rywalek nie zobaczymy, jednak warto wspomnieć, że kilka zawodniczek #VolleyWrocław reprezentowało w przeszłości łódzkie barwy. Co więcej, skład Grotu Budowlanych zdecydowanie różni się względem poprzedniego sezonu. W drużynie Grotu pojawiło się kilka nowych zawodniczek, które bez wątpienia stanowią o sile zespołu w bieżącym sezonie.

Mecz rozpocznie się o 19:00 w łódzkiej Sport Arenie. Transmisję spotkania możecie zobaczyć w Polsat Box Go. Zachęcamy do oglądania i kibicowania biało-zielonym.