2024-10-18

Śląsk niesie pomoc i wygrywa

W przerwie od meczów ligowych drużyna Śląska Wrocław wybrała się do Lądka Zdroju na charytatywny sparing z miejscowym Trojanem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:16. Tego dnia jednak najważniejszy nie był rezultat, a pomoc udzielona powodzianom.

Po drodze na spotkanie wrocławianie zatrzymali się przy zdewastowanym stadionie w Stroniu Śląskim, gdzie spotkali się z kibicami, zawodnikami i władzami lokalnego Kryształu. WKS przekazał poszkodowanemu klubowi sprzęt sportowy.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem, który wybrzmiał na boisku Trojana Lądek Zdrój, prezes WKS-u, Patryk Załęczny, i Przemysław Piwowarski ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” przekazali gospodarzom czek opiewający na około 152 tysiące złotych. To kwota zebrana w akcji zorganizowanej po odwołaniu ligowego spotkania ze Stalą Mielec. Dziękujemy kibicom za zaangażowanie i wsparcie poszkodowanych przez powódź. Cały Śląsk zawsze razem!

W meczu towarzyskim z wrocławianami zmierzyła się jedenastka złożona z zawodników Trojana i Kryształu. Różnica klas na boisku była widoczna od pierwszego gwizdka. Wynik rywalizacji otworzył w 12. minucie Sebastian Musiolik. Później kilka dobrych akcji stworzyli sobie gospodarze. Oddali też strzał, którym zmusili Tomasza Loskę do interwencji. Niedługo potem jednak Śląsk rozwiązał worek z bramkami. Piłkarze Jacka Magiery do końca pierwszej połowy zdobyli jeszcze dziewięć goli. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Petr Schwarz, Piotr Samiec-Talar i Yehor Matsenko, a po razie Mateusz Żukowski, Filip Rejczyk i ponownie Sebastian Musiolik.

W drugiej części spotkania jako pierwszy do siatki rywali trafił Junior Eyamba. Chwilę później wynik podwyższył Sylvester Jasper. Na następną bramkę trzeba było czekać 20 minut – równy kwadrans przed zakończeniem meczu zdobył ją Jasper. Zaraz potem swojego drugiego gola zdobył Eyamba. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego Sylvester Jasper skompletował hat-tricka, a ostatnie trafienie dołożył Mateusz Bartolewski. Sparing zakończył się wynikiem 0:16.

W Lądku wynik jednak nie był najważniejszy, a pomoc udzielona osobom poszkodowanym przez powódź. W przerwie wylicytowano dwie przekazane przez wrocławian koszulki z podpisami całej drużyny. Uzbierano w ten sposób kolejne 1300 zł. Również cały dochód z biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na wsparcie dla powodzian.

Trójkolorowi, dziękujemy za liczne przybycie do Lądka i solidarną pomoc!

Trojan Lądek Zdrój – Śląsk Wrocław 0:16 (0:10)