2024-04-17

Śląsk gorszy od RB Lipsk

Drużyna Jacka Magiery ma za sobą niezwykle cenny sparing z RB Lipsk, trzecią drużyną niemieckiej Bundesligi. Śląsk przegrał na wyjeździe 2:4, a bramki dla WKS-u zdobyli Zohore oraz Schwarz.

Śląsk w czasie przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy, którą po czterech wygranych z rzędu spędza w ścisłej czołówce tabeli, ma w planie dwa mecze sparingowe. Jeden z nich wrocławianie rozegrali w czwartkowe popołudnie w niemieckim Lipsku. Tamtejszy klub to zespół z czołówki Bundesligi. Zdobywcy Pucharu i Superpucharu Niemiec oraz uczestnicy rozgrywek Ligi Mistrzów był już sparingpartnerem Śląska przed dwoma laty. Wówczas Trójkolorowi sprawili ogromną niespodziankę, wygrywając 2:1 (gole Soboty i Exposito).

Tym razem górą w spotkaniu towarzyskim był zdecydowany faworyt z Lipska, ale goście nie muszą się wstydzić swojej postawy. Finalnie gracze trenera Marco Rose zwyciężyli 4:2, a piłkarze Śląska mimo porażki mogą wracać do Wrocławia z podniesionymi głowami.

Dla trenera Jacka Magiery mecz z tak silnym przeciwnikiem stanowił świetną okazję do sprawdzenia wielu zawodników, który do tej pory nie zagrali wielu minut w rozgrywkach ligowych. W pierwszym składzie pojawili się chociażby Trelowski, Borthwick-Jackson, Paluszek, Lewkot, Ince czy Zohore. Szansę otrzymał również Łukasik, który trenuje ze Śląskiem, ale nie jest związany kontraktem z wrocławskim klubem.

Pierwszego gola dla Śląska (na 1:1) strzelił Kenneth Zohore, popisując się efektownym trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Również ze stojącej piłki, ale z 11. metra, drugą bramkę dla WKS-u (na 2:4) zdobył Petr Schwarz. Rzut karny wywalczył Burak Ince. Dla gospodarzy trafiali Carvalho, Sachse oraz Werner.

W sobotę kolejny sparing Śląska – tym razem w Jeleniej Górze wrocławianie zagrają z miejscowym klubem sportowym Karkonosze, uświetniając obchody 70-letnia powstania klubu. Planowana jest transmisja live na slaskwroclaw.tv.

RB Lipsk – Śląsk Wrocław 4:2 (2:1)
Bramki:
1:0 – Carvalho (17′)
1:1 – Zohore (20′)
2:1 – Sachse (37′)
3:1 – Carvalho (54′)
4:1 – Werner (65′)
4:2 – Schwarz (k) (83′)

Śląsk: Trelowski – Matsenko, Paluszek, Lewkot, Borthick-Jackson, Pokorny, Olsen, Łukasik, Szwedzik, Ince, Zohore oraz Schwarz, Samiec-Talar, Rzuchowski, Konczkowski, Wojtczak, K. Kurowski, M. Kurowski, Lutostański, Wołczek, Szczyrek, Jezierski, Matuszewski

Źródło: Śląsk Wrocław.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *