2024-04-22

Przed nami ostatnia kolejka sezonu TAURON Ligi

8 marca, w ostatniej, 22. kolejce sezonu 2023/2024 TAURON Ligi, KGHM #VolleyWrocław podejmie zespół ITA TOOLS Stal Mielec. Mecz odbędzie się 8 marca o 19:00. Transmisja w Polsat Box Go.

W miniony poniedziałek KGHM #VolleyWrocław zaskoczył wszystkich i pewnie pokonał Grota Budowlanych Łódź 3:0, nie pozwalając rywalkom ani razu przekroczyć granicy 20 punktów i odnotowując tym samym drugie zwycięstwo z rzędu. Nie zmienia to już jednak sytuacji wrocławskiego zespołu względem fazy play-off.

Biało-zielone wciąż plasują się na 9. miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 7 wygranych i 14 przegranych meczów. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Vollejki podejmą ITA TOOLS Stal Mielec.

Mielczanki to beniaminek z Podkarpacia, który rozgrywa swój pierwszy sezon w ekstraklasie i na ten moment jest już jasne, że wywalczył sobie utrzymanie. Drużyna Stali zajmuje 10. pozycję w tabeli, a więc zaraz za wrocławiankami i póki co odnotowała 5 zwycięstw i 16 porażek.

Z mielecką ekipą Vollejki spotkały się także na koniec 1. rundy, wygrywając wtedy 3:2. Wrocławskie siatkarki będą więc walczyć o drugą wygraną nad rywalkami. To spotkanie będzie jednak przede wszystkim sprawdzianem przed meczami o miejsca 9-10, w których również wrocławianki będą się mierzyć z zespołem z Mielca.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o 19:00 w Hali MOSiR w Mielcu. Transmisję możecie zobaczyć w Polsat Box Go. Zachęcamy do oglądania oraz do kibicowania i wspierania biało-zielonych w końcówce rozgrywek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *