2024-05-26

Piłkarze Śląska Wrocław wyróżnieni

Znakomita runda Śląska Wrocław ma odzwierciedlenie w różnych podsumowaniach rundy jesiennej PKO BP Ekstraklasy. Spore grono podopiecznych Jacka Magiery zostało wyróżnionych w zestawieniu stacji Canal Plus. Wśród piłkarzy WKS-u nie brakuje zawodników uznanych za najlepszych na swoich pozycjach.

Śląsk Wrocław po gorszym wejściu w rozgrywki prezentował się znakomicie. Od rywalizacji z Lechem Poznań zespół ze stolicy Dolnego Śląska szedł w górę tabeli aż dotarł na sam szczyt. W 17 kolejkach, które składają się na rundę jesienną Wojskowi wywalczyli 37 punktów.

Wrocławianie bardzo doceniani są za grę w defensywie. Do tej pory rywale trafiali do bramki Śląska zaledwie 14 razy. Duży w tym udział ma Rafał Leszczyński, który przez stację transmitującą rozgrywki został uznany najlepszym bramkarzem rundy. Znalazł się on oczywiście również w „jedenastce” pierwszej części zmagań.

Dużą pracę w obronie wykonują też nasi środkowi obrońcy. Na liście pięciu najlepszych stoperów piłkarze WKS-u zajmują aż dwa miejsca. Drugą pozycję zajął Aleks Petkov, a na piątej plasuje się Łukasz Bejger. Z bloku defensywnego wyróżnienie otrzymał także Patryk Janasik. Dziennikarze stacji wskazali go za czwartego najlepszego lewego obrońcę jesieni.

Kolejnych wyróżnień nie brakuje na ofensywnych pozycjach. Znakomite wejście do polskich rozgrywek zalicza Peter Pokorny. Słowak to według Canal Plus piąty najlepszy środkowy pomocnik w lidze. Najlepszym ofensywnym pomocnikiem został natomiast Nahuel Leiva, który podczas rundy był motorem napędowym wielu akcji lidera rozgrywek.

Dziennikarze nie mogli nie docenić również kapitana wrocławskiego zespołu – Erika Exposito. Lider drużyny, który zdobył już 13 bramek w tym sezonie, został wybrany najlepszym napastnikiem. Wraz z Rafałem Leszczyńskim, Aleksem Petkovem i Nahuelem znalazł się także w „jedenastce” rundy.

Jedenastka rundy jesiennej: Rafał Leszczyński – Bartłomiej Wdowik, Adrian Dieguez, Aleks Petkov, Michal Sacek, Kamil Grosicki, Nahuel Leiva, Jesper Karlstroem, Paweł Wszołek, Erik Exposito, Pedro Henrique

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *