2024-04-22

Piłkarki Śląska Wrocław z awansem w Pucharze Polski

Piłkarki Śląska Wrocław wygrały w meczu 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet z Juna-Trans Stare Oborzyska 7:0. Dwie bramki dla WKS-u strzeliła Katarzyna Białoszewska, a po jednym trafieniu dołożyły Magdalena Półrolniczak, Marcelina Buś, Joanna Wróblewska, Natalia Sitarz i Klaudia Adamek.

Wrocławianki były faworytkami sobotniego starcia i było to widać od samego początku meczu. Podopieczne trenera Piotra Jagieły były aktywne w ofensywie i raz za razem stwarzały zagrożenie pod bramką ambitnego drugoligowca. W pierwszych minutach trzykrotnie bliska pokonania bramkarki Juna-Trans była Katarzyna Białoszewska, ale wynik spotkania otworzyła Magdalena Półrolniczak, która dobiła uderzenie właśnie Białoszewskiej.

Po 30 minutach było już 2:0 – Karolina Iwaśko zagrała z lewego skrzydła, a z najbliższej odległości futbolówkę do siatki skierowała Marcelina Buś. Dziesięć minut później Marcelina wcieliła się w rolę asystentki, a pierwszego gola po powrocie do Śląska zdobyła Katarzyna Białoszewska. Po drugiej stronie nie działo się zbyt wiele – Anna Bocian nie miała zbyt wielu okazji do interwencji, głównie dzięki znakomitej postawie wrocławskiej defensywy.

Druga połowa rozpoczęła się dla wrocławianek znakomicie. W 47. minucie Marcelina Buś była faulowana w polu karnym, a jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamieniła Joanna Wróblewska. Autorką kolejnego gola była Katarzyna Białoszewska, która znów wpakowała piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Po godzinie gry na placu gry pojawił się tercet Julia Maskiewicz – Natalia Sitarz – Klaudia Adamek. Dwie z tych trzech piłkarek wpisały się na listę strzelczyń. Sitarz w 65. minucie, kiedy piłka po jej technicznym uderzeniu najpierw odbiła się od słupka, a następnie wpadła do bramki, a Adamek w samej końcówce, dobijając strzał z kilku metrów.

Śląsk Wrocław ostatecznie pokonał Juna-Trans Stare Oborzyska 7:0 i pewnie awansował do ćwierćfinału krajowych rozgrywek.

Juna-Trans Stare Oborzyska – Śląsk Wrocław 0:7 (0:3)
Bramki:
0:1 Magdalena Półrolniczak 9′
0:2 Marcelina Buś 29′
0:3 Katarzyna Białoszewska 39′
0:4 Joanna Wróblewska 48′ (k)
0:5 Katarzyna Białoszewska 57′
0:6 Natalia Sitarz 65′
0:7 Klaudia Adamek 87′

Śląsk: Bocian – Szkwarek (60′ Maskiewicz), Dudziak, Węcławek, Lewicka (68′ Martyna Buś), Żurek, Wróblewska (60′ Sitarz), Półrolniczak (46′ Czudecka), Iwaśko, Marcelina Buś, Białoszewska (60′ Adamek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *