2024-06-23

Nowy rozgrywający Panthers Wrocław

Kolejny Amerykanin w Panthers Wrocław. W przyszłym sezonie ofensywę reprezentantów Polski w European League of Football poprowadzi Steven Duncan – zawodnik mający za sobą grę na najwyższym uczelnianym poziomie w USA.

Nowy dyrygent we Wrocławiu

Steven Duncan to były rozgrywający Tarleton Texans – zespołu z pierwszej dywizji NCAA. W dwóch ostatnich sezonach na tej uczelni zanotował 3048 jardów i 30 przyłożeń w 18 spotkaniach. W USA występował także w Western Kentucky Hilltopers i Incarnate Word Cardinals. Gra we Wrocławiu nie będzie jednak jego debiutem na europejskich boiskach – w poprzednim sezonie Duncan prowadził atak Dresden Monarchs – jednej z czołowych drużyn ligi niemieckiej.

– Dołączyłem do Panthers Wrocław, ponieważ wiem, że to zespół, który jest całkowicie zdeterminowany, aby zdobyć mistrzostwo. Zarówno nasi trenerzy, jak i gracze, zrobią wszystko, aby wygrać. Baza treningowa klubu wygląda niesamowicie, bez wątpienia jest jedną z najlepszych w European League of Football. Wrocław to piękne miasto, słynne w całej Europie. Dodatkowo sądzę również, że Polska będzie świetnym miejscem do zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Kibicom chciałbym przekazać, abyśmy zrobili w tym sezonie wszystko, żeby stać się jedną wielką rodziną. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi fanami, sztabem trenerskim, zawodnikami i personelem przeżyjemy historyczny sezon. Razem stanowimy coś absolutnie wyjątkowego! – mówi sam Steven Duncan.

Komplet Amerykanów

Duncan
 (QB) to czwarty amerykański zawodnik Panthers Wrocław na sezon 2024. Oprócz niego barw wrocławskiej drużyny będą bronić także A.J. Wentland (LB) i Devan Burrell (DB) oraz Matt Cole (WR). Do zespołu dołączyli także Brazylijczyk – Otávio Amorim (OL), Brytyjczyk – Keanu Ebanks (OL), Hiszpan – Adrià Botella Moreno (TE) oraz Serb – Dušan Novaković (DL). 

Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może pozyskać maksymalnie czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy pod koniec maja przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *