2024-05-26

Kolejne wzmocnienie – Gennadiy Adams w Panthers Wrocław!

Kolejny zagraniczne wzmocnienie w Panthers Wrocław. Do zespołu dołącza Gennadiy Adams – 29-letni amerykański running back z Phoenix, który może występować także jako wide receiver.

Kolejny transfer Panthers

W ubiegłym sezonie Gennadiy Adams był kluczowym zawodnikiem Potsdam Royals, z którymi sięgnął po mistrzostwo Niemiec w GFL. Wcześniej przez dwa lata grał w European League of Football w barwach Frankfurt Galaxy, z którymi w sezonie 2021 zdobył mistrzostwo Europy.

W 2017 roku Adams wziął jako wolny agent udział w campie Minnesota Vikings z NFL. Na uczelni grał dla Simon Fraser University oraz Bemidji State Beavers. Teraz wspomoże Panthers Wrocław w walce o wygraną w European League of Football. Co więcej, ze względu na podwójny paszport Adams i rozpoczęcie gry w Europie nie zajmie w rosterze amerykańskiego, ale tzw. europejski spot.

– Odkąd przybyłem do Europy na mój pierwszy sezon, słyszałem same świetne rzeczy o Panthers Wrocław. Znam zawodników, którzy wcześniej grali w drużynie i obecnie w niej grają, a którzy z wielkim optymizmem patrzą w przyszłość organizacji. Wierzę, że mamy szansę stać się jedną z najlepszych ofensyw w ELF i w to, że nasza defensywa nam to umożliwi. Mamy wielką szansę na rywalizację o mistrzostwo ELF. Panthers to również jeden z najbardziej profesjonalnych klubów w Europie, a jeśli chodzi o obiekty i opiekę nad zawodnikami, Wrocław również jest w czołówce. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć miasto na własne oczy – wiem, że to mieszanka historii i nowoczesności. Jestem poszukiwaczem przygód, więc możliwość życia w innym kraju, w którym nigdy nie byłem, jest dla mnie czymś wyjątkowym. Moje przesłanie dla fanów jest proste – w 2024 roku Panthers Wrocław będą jedną z najlepszych wersji samych siebie. Nasze mecze będą miały wysokie tempo i mnóstwo emocji. Jesteśmy zdeterminowani i skoncentrowani na jednym celu, a jest nim zdobycie mistrzostwa. Mamy nadzieję, że na trybunach pojawi się rekordowa liczba fanów. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią rodziny Panter! – mówi sam Adams.

Skład niemal pełen

To dziewiąty, czyli przedostatni zagraniczny zawodnik w składzie Panthers Wrocław na sezon 2024. Oprócz Adamsa, do Panthers dołączyli także czterej Amerykanie – Steven Duncan (QB), A.J. Wentland (LB), Devan Burrell (DB) oraz Matt Cole (WR), a także Brazylijczyk – Otávio Amorim (OL), Brytyjczyk – Keanu Ebanks (OL), Hiszpan – Adrià Botella Moreno (TE) oraz Serb – Dušan Novaković (DL).

Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może pozyskać maksymalnie czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy pod koniec maja przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *