2024-05-23

Nowy partner Panthers Wrocław

Centrum Medyczne FSM dołącza do grona partnerów Panthers Wrocław. W sezonie 2024 FizjoSportMed ponownie – po dwóch sezonach przerwy – zadba o zdrowie reprezentantów Polski w European League of Football.

FizjoSportMed to ośrodek medyczny z ponad dwunastoletnią tradycją. Jest jednym z większych centrów medycznych we Wrocławiu oraz jedną z największych placówek fizjoterapeutycznych na Dolnym Śląsku. Do dyspozycji pacjentów udostępnia 16 gabinetów i dwie sale rehabilitacji, a jego zespół tworzy niemal 40 specjalistów. FSM posiada poradnię kardiologiczną, neurologiczną, ortopedyczną, psychoterapeutyczną, dietetyczną oraz prowadzi kwalifikacje do zabiegów operacyjnych. Za rehabilitację pacjentów odpowiada zespół blisko trzydziestu fizjoterapeutów, osteopatów i trenerów medycznych. 

Ośrodek jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt i zapewnia kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie – z której teraz będą mogli skorzystać gracze Panthers Wrocław. Centrum medyczne FSM specjalizuje się w rehabilitacji pooperacyjnej i od początku swojej działalności jest związane ze sportem.

To nie pierwsza współpraca FizjoSportMed z wrocławskimi „Panterami” – FSM było obecne przy największych sukcesach wrocławskiego klubu, działając z drużyną przez osiem lat od pierwszego sezonu w 2014 roku.

– FSM zapewniał opiekę rehabilitacyjną Panthers Wrocław od początku powstania klubu. Ostatnie dwa lata absencji to okres dużego rozwoju zarówno Panthers, jak i naszego ośrodka. W 2024 roku będziemy mieć możliwość współpracy na jeszcze wyższym poziomie i jesteśmy przekonani, że to przełoży się na sukcesy drużyny. Sport jest jednym z filarów FSM, dlatego powrót do współpracy z „Panterami” to dla nas powód do radości. Cieszymy się, że ponownie możemy stać się częścią organizacji, z którą wspólnie przeżywaliśmy wiele szczęśliwych momentów. Teraz zrobimy wszystko, aby wspomóc Panthers Wrocław w walce o zwycięstwo w European League of Football. W przeszłości już niejednokrotnie stawialiśmy zawodników na nogi po ciężkich kontuzjach i jeżeli zajdzie taka potrzeba, pomożemy wrócić im w bezpieczny sposób na boisko. Nasi specjaliści będą do pełnej dyspozycji zespołu – mówi Krzysztof Trojnar, prezes FSM.

Centrum Medyczne FSM obejmie opieką nie tylko seniorski zespół futbolu amerykańskiego, ale także juniorów oraz sekcje ultimate frisbee, softballu i lacrosse. FizjoSportMed zapewni wsparcie fizjoterapeutyczne dla Artura Hnidy – szefa gabinetu fizjoterapeutów Panthers Wrocław. Co więcej, od stycznia do zespołu FSM w roli lekarza ortopedy dołączy Sebastian Krupa – dyrektor medyczny Panthers Wrocław. Częścią FSM jest także Jagoda Janas – lekarz klubowy wrocławskich „Panter”.

– Niezmiernie cieszymy się z powrotu do współpracy z Centrum Medycznym FSM. To świetnie wyposażony ośrodek, który doskonale rozumie nasze potrzeby i specyfikę naszego sportu. Specjaliści FizjoSportMed to fachowcy najwyższej klasy, którzy już w przeszłości przywracali naszych graczy do zdrowia. Przed nami wymagający sezon, ale wiemy, że jesteśmy w znakomitych rękach. To kolejny krok w rozwoju naszej organizacji! – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

Zawodnicy Panthers Wrocław wrócą do gry w maju 2024 roku – to wtedy ruszy kolejny sezon European League of Football.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *