2024-05-26

Kobierzyce: KPR podejmie Galiczankę

Podopieczne trenera Palicy rozpoczną rok od starcia z 6. zespołem ORLEN Superligi Kobiet. Piłkarki ze Lwowa przystępują do pojedynku po dwóch porażkach z rzędu i z pewnością będą chciały wrócić na zwycięskie tory.

KPR po ciężkich przeprawach z czołówką zanotował wygraną w Elblągu po świetnym widowisku (38:33). Znakomicie dysponowane w tamtym spotkaniu było trio Cygan-Despodovska-Wiertelak, które zapewniło drużynie z Kobierzyc aż 19 trafień.

Galiczanka ma za sobą już pierwszy rozegrany mecz w nowym roku, lecz nie należał on do udanych. MKS FunFloor Lublin nie pozostawił gospodyniom żadnych złudzeń i umocnił się na pozycji wicelidera pokonując rywala 30:21.

W niedzielnym pojedynku każda z ekip będzie miała coś do udowodnienia. Trzeci zespół ligowej tabeli nie popisał się w ostatnim starciu przed swoimi kibicami wyraźnie przegrywając z mistrzyniami Polski (24:37). Szczypiornistki ze Lwowa będą chciały w końcu dopisać 3 punkty do swojego konta. Warty odnotowania jest fakt, iż 3 z 4 zwycięstw odnotowały właśnie na wyjazdach.

W 2023 roku Galiczanka i KPR mierzyły się czterokrotnie. Każdy z tych pojedynków był niezwykle wyrównany, a jedyna wygrana 6. ekipy ORLEN Superligi Kobiet miała miejsce po rzutach karnych. W rundzie jesiennej Kobierzyczanki naprawdę musiały wejść na wyżyny swoich umiejętności, aby wrócić do domu z 3 punktami (30:27).

Spotkanie odbędzie się 7 stycznia o godzinie 16:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach przy Dębowej 20. Mecz będzie transmitowany na stronie Emocje.TV, a bilety można kupić na portalu ekobilet.pl. Godzinę przed rozpoczęciem starcia uruchomiona zostanie sprzedaż przy wejściu do obiektu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *