2024-05-23

Nahuel z wizytą w Szkole Podstawowej nr 108

W piątkowe popołudnie Matias Nahuel spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 108 we Wrocławiu. Tematem przewodnim wydarzenia była gra fair play, choć nie zabrakło również pytań spoza tematyki piłki nożnej, a także małego pokazu piłkarskich umiejętności.

Hiszpan został zaproszony na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ulicy Chrobrego w ramach projektu edukacyjnego „Gra Fair Play” prowadzonego przez tę placówkę. Piłkarz opowiadał o pięknie futbolu, a warto dodać, że uczniowie byli należycie przygotowani – na publiczności nie zabrakło klubowych barw, a na przywitanie gospodarze odśpiewali gromkie „Hej Śląsk”.

Piłkarz podczas rozmowy odniósł się do sytuacji z meczu z Cracovią, po której dostał czerwoną kartkę. – Na pewno bym tego jeszcze raz nie zrobił, tak nie należy robić. Trzeba zachowywać się odpowiednio i pamiętać o tym, żeby grać fair w każdej sytuacji, nawet gdy emocje buzują – mówił dzieciom Nahuel. – Niestety, ja tak się nie zachowałem i teraz mam karę, nie mogę grać z moim zespołem. Trzeba nad sobą pracować, by stawać się lepszym, pod względem piłkarskim i nie tylko – dodał.

Najmłodsi mieli wiele różnych pytań dotyczących piłki nożnej, a chyba największe poruszenie wywołała informacja, że Nahu w przeszłości grał przeciwko Leo Messiemu. Na spotkaniu nie zabrakło również pytania o… przyszłość pomocnika WKS-u.

– Jesteśmy w trakcie rozmów i negocjacji, mam nadzieję, że szybko osiągniemy porozumienie. Chciałbym zostać w Śląsku, bo czuję się tu dobrze – przyznał Matias Nahuel.

W spotkaniu wziął udział również Maciej Suszczyński, trener asystent w sztabie Jacka Magiery, kierujący działem analiz, który pomógł w tłumaczeniu pytań i odpowiedzi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *