2024-05-26

Mikołaj Tudruj nowym zawodnikiem Śląska

Mikołaj Tudruj został nowym piłkarzem Śląska. 17-letni zawodnik podpisał kontrakt z wrocławskim klubem. Jego umowa obowiązuje do końca czerwca 2026 z opcją przedłużenia.

Mikołaj Tudruj to lewonożny obrońca, który może wystąpić zarówno na środku, jak i na lewej stronie defensywy. To perspektywiczny zawodnik, bo 23 stycznia skończy dopiero 18 lat. Na początku kariery związany był z juniorskimi drużynami Bałtyku Koszalin. Następnie występował w Lechu Poznań.

W klubie ze stolicy Wielkopolski występował w drużynach juniorskich, a także w rezerwach. W zmaganiach 2. Ligi w sezonie 2023/2024 rozegrał cztery spotkania. Doświadczenie zdobywał w Centralnej Lidze Juniorów. Zawodnik ma już za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Dla kadry U17 rozegrał 13 spotkań. Wystąpił także w jednym meczu drużyny narodowej do lat 18.– Cieszymy się z tego, że Mikołaj dołącza do naszego zespołu. Dzięki temu jeszcze bardziej wzmacniamy naszą linię obrony. To młody, rozwojowy i uniwersalny zawodnik ze sporymi możliwościami. Liczymy, że we Wrocławiu wykona duży krok w swojej karierze – mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.

We Wrocławiu Mikołaj Tudruj występował będzie z numerem 32 i rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej z pierwszą drużyną WKS-u.– Jestem podekscytowany, że się tutaj znalazłem. Czuję, że Śląsk Wrocław to odpowiedni kierunek dla mojej kariery. Wierzę, że pod okiem trenerów będę się ciągle rozwijał i pomagał drużynie w osiąganiu dobrych wyników. Występowałem zarówno na środku, jak i na lewej stronie obrony, więc mogę grać na obu tych pozycjach – komentuje Mikołaj Tudruj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *