2024-05-26

Śląsk Wrocław wrócił do treningów

Koniec odpoczynku piłkarzy WKS-u. W środowe południe zawodnicy Śląska Wrocław odbyli pierwszy drużynowy trening w 2024 roku. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęły się od intensywnych zajęć na boisku przy ulicy Racławickiej.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy najpierw spotkali się przy Oporowskiej, a następnie udali się na boisko przy Racławickiej. Na zajęciach nieobecnych było trzech zawodników. Wkrótce do trenujących dołączą Patrick Olsen, Lewuis Pena oraz Kenneth Zohore.

Podczas mroźnego treningu nie brakowało uśmiechu. Zawodnicy najpierw przywitali się z obecnymi na zajęciach przedstawicielami mediów, a następnie zabrali się za szlifowanie formy. – Bardzo tęskniłem za całą naszą ekipą. Za tą atmosferą i żartami, które pojawiają się na treningach. Cieszę się, że znów jestem z drużyną – mówi Aleks Petkov.– Po przerwie zimowej zawsze trochę się tęskni za piłką. Wiemy, że przed nami ciężki okres przygotowawczy, który chcemy dobrze przepracować, by być gotowym na pierwszy mecz – podkreśla Martin Konczkowski.

Zawodników WKS-u czekają intensywne dni. Podopieczni Jacka Magiery będą trenować w czwartek, piątek i sobotę. Następnie drużynę czeka wyjazd do Chorwacji na obóz przygotowawczy. – Spotkaliśmy się dzisiaj pierwszy raz po przerwie i widać uśmiechy oraz dobre nastroje. Czuć, że ta drużyna tęskniła za sobą. Przed nami obóz w Chorwacji, do tego czasu jeszcze chwila we Wrocławiu – mówi Tomasz Łuczywek.

– Przez te parę dni we Wrocławiu skupimy się przede wszystkim na wprowadzeniu zawodników do treningu. Najważniejsze żeby wszyscy byli zdrowi na obóz. Jutro mamy testy wydolnościowe które pokażą w którym momencie treningu są nasi zawodnicy. Będziemy odpowiednio reagować na obozie, żebyśmy byli jak najlepiej przygotowani do meczów – dodaje drugi trener Wojskowych.W środę mieliśmy też kilka treningowych debiutów. Wraz z zespołem trenowali Mikołaj Tudruj oraz Rosen Bozhinov. Polak wkrótce podpisze kontrakt z naszym klubem. Bułgar z kolei dołączył do zespołu w ramach testów sportowych na początek przygotowań do rundy wiosennej.

– Cieszę się, że mogłem trenować z takimi zawodnikami, po prostu – dla mnie gwiazdami. Dobrze się czułem na treningu, dobrze zostałem przyjęty, teraz przede mną dużo pracy – komentuje Mikołaj Tudruj.

– Na obóz pojedzie 30 zawodników, 26 z pola i czterech bramkarzy. Na pewno pojedzie z nami Mikołaj Tudruj i Rosen Bozhinov. Decyzję co to tego, czy Tudruj będzie w pierwszym czy w drugim zespole oraz to, czy Bozhinov podpisze z nami kontrakt, podejmiemy po zgrupowaniu – wyjaśnia trener WKS-u, Jacek Magiera.Efekty przygotowań będziecie mogli zobaczyć za miesiąc. 11 lutego Wojskowi zmierzą się na Tarczyński Arena Wrocław z Pogonią Szczecin. TUTAJ możecie już kupować wejściówki na to spotkanie. Razem wykonajmy misję #KompletNaŚląsk3.

Plan przygotowań Śląska Wrocław do rundy wiosennej:

10-13 stycznia – treningi we Wrocławiu
14-25 stycznia – obóz przygotowawczy w Umag
17 stycznia – mecz sparingowy z Dinamo Zagrzeb
20 stycznia – mecz sparingowy z Hajdukiem Split
23 stycznia – mecz sparingowy z NK Domzale
25-27 stycznia – dwudniowe treningi w Salzburgu
27 stycznia – mecz sparingowy z RB Salzburg
3 lutego – mecz sparingowy z KKS Kalisz (Wrocław)
11 lutego – mecz ligowy z Pogonią Szczecin w PKO BP Ekstraklasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *