2024-06-23

Kluczowy piłkarz zostaje w Śląsku Wrocław

Na tę informację czekaliśmy naprawdę długo, ale zdecydowanie było warto. Jeden z filarów drużyny Śląska Wrocław – Matias Nahuel Leiva – podpisał nową umowę, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2026/27.

27-letni pomocnik dołączył do wrocławskiej drużyny przed początkiem sezonu 2022/23 z hiszpańskiego klubu CD Tenerife. W barwach „Wojskowych” zadebiutował 24 lipca 2022 roku, gdy to w 58. minucie spotkania z Pogonią Szczecin zastąpił Piotra Samca-Talara. Śląsk pokonał wtedy „Portowców” 2:1. 

– Przedłużenie kontraktu z Matiasem Nahuelem Leivą to fantastyczna wiadomość dla całego klubu. Podkreślaliśmy wcześniej, że zamierzamy się wzmacniać, przy czym nie chcemy też tracić kluczowych zawodników zespołu. Pozostanie zawodnika o tak wysokiej klasie to potwierdzenie naszych aspiracji oraz długofalowej wizji rozwoju drużyny – opowiedział Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław. 

Urodzony w argentyńskim Rosario piłkarz przez długi czas był uznawany za wielką nadzieję hiszpańskiej piłki, bo to tam stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Nahuel błyszczał w drużynach młodzieżowych Villarrealu i próbkę swoich umiejętności dał również podczas Mistrzostw Europy do lat 19 w 2015 roku. Hiszpania wtedy sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu, a 27-latek strzelił jedną z bramek w finale przeciwko Rosji. Zawodnik Śląska później był w Realu Betis, FC Barcelonie B, Olympiakosie czy Deportivo La Coruna. Jego rozwój zahamowały m.in. kontuzje. We Wrocławiu zawodnik wrócił do odpowiedniej dyspozycji i bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jest jednym z najlepszych w Ekstraklasie na swojej pozycji. 

– To dla mnie fantastyczna wiadomość. Cieszę się, że zostaje we Wrocławiu i mogę pomóc klubowi. Wierzę w tę drużynę i sądzę, że wspólnymi siłami jesteśmy osiągać wielkie rzeczy – mówi Nahuel. 

Były młodzieżowy reprezentant Hiszpanii w tym sezonie rozegrał 15 spotkań, zdobył cztery bramki i zaliczył dwie asysty. 

Wygasający wraz z 30 czerwca tego roku kontrakt Nahuela Leivy zostaje przedłużony do końca sezonu 2026/27. Gramy dalej, Matias!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *