2024-05-23

Kobierzyce: Przed nami pierwszoligowe derby

Do gry po długiej przerwie wraca pierwszoligowa drużyna KPR-u Kobierzyce. Podopieczne Grażyny Janczak we wtorek rozegraj dolnośląskie derby, w których zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Victorią Świebodzice.

Kobierzyczanki, mimo startu sezonu w październiku, mają na swoim koncie jedynie cztery rozegrane mecze. Dotychczas wygrały jeden z nich i było to starcie z Handballem Śląsk Wrocław (25-21). Trzy zdobyte punkty plasują KPR na ostatniej pozycji. Pozostałe zespoły mają jednak więcej zagranych meczów. Zarówno siódma, jak i szósta drużyna w tabeli mają tylko trzy oczka więcej, w związku z czym wtorkowe zwycięstwo może dać podopiecznym Grażyny Janczak awans.

Po raz ostatni Kobierki wybiegły na parkiet w połowie stycznia. Wówczas mierzyły się w Rudzie Śląskiej z tamtejszym SPR-em Grunwald, z którym przegrały 30-38. 

– Ostatni mecz nie poszedł po naszej myśli. Zawiodła głównie obrona i to właśnie na jej poprawie skupiałyśmy się przez ostatnie treningi. Jest to nasz pierwszy sezon w I lidze, przez co nie jesteśmy na razie tak dobrze zapoznane z przeciwnikami jak to było poprzednio. Z każdym kolejnym meczem nasza pewność siebie wzrasta i daje nam więcej motywacji do dalszej walki o punkty. Długie odstępny między meczami na pewno nie działają na naszą korzyść. Liczymy na to, że powrót do regularnych meczów wzmocni naszą grę, co pozwoli nam osiągnąć kolejne zwycięstwa – mówi Natalia Kiepura, bramkarka Kobierzyc.

We wtorek kobierzyczanki zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Victorią Świebodzice, czyli wiceliderem grupy B. Victorianki wygrały cztery z sześciu spotkań i tracą do pierwszego zespołu zaledwie trzy punkty.

W swoim ostatnim meczu na parkiecie pierwszej ligi przegrały 26-31 ze Startem Pietrowice Wielkie. Miniony weekend był jednak dla zawodniczek MKS-u bardzo wymagający, bowiem drużyna juniorek, na której w dużej mierze opiera się zespół pierwszoligowy, w miniony weekend rozgrywały 1/4 Mistrzost Polski. Podpieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans wywalczyły awans do półfinału rozgrywek, ale „mają w nogach” trzy mecze więcej i zaledwie jeden dzień na regenerację.

– Z drużyną ze Świebodzic znamy się długo i dosyć dobrze. Rywalki są wybiegane i stawiają mocne warunki w obronie, jednak jedziemy tam z nastawianiem, aby narzucić nasz własny styl gry. Chcemy przywieźć do domu trzy punkty – dodaje Kiepura.

Liderką Victorii w ofensywie jest Patrycja Barna, która rzuca średnio ponad sześć bramek na mecz. Często trafiają również Justyna Staroń czy Julia Wlazło. Wśród kobierzyczanek najskuteczniejsza jest za to Justyna Pawełek. 

Derby Dolnego Śląska zaplanowano na wtorek, na godz. 17:45.

9. kolejka I ligi kobiet, gr. B
MKS Victoria Świebodzice – KPR Gminy Kobierzyce II
wtorek, 13 lutego, godz. 17:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *