2024-07-27

Kobierzyce: KPR z czwartą wygraną w lidze

KPR Gminy Kobierzyce pokonał na wyjeździe Handball JKS Jarosław 23-19. Dla podopiecznych Marcina Palicy było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie ORLEN Superligi Kobiet.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Marioli Wiertelak, ale błyskawicznie odpowiedziały gospodynie (1-1 w 2′). Niewykorzystany rzut karny i dwuminutowe wykluczenie w zespole Kobierek pozwoliło rywalkom wyjść na minimalne prowadzenie (3-1 w 5′). Zawodniczki Marcina Palicy nie miały jednak zamiaru odpuszczać i zdobyły cztery szybkie bramki, na które rywalki odpowiedziały tylko jednym trafieniem (4-5 w 13′). Po kwadransie gry o czas poprosił Michał Kubisztal.

Rozmowa z zespołem przyniosła rezultaty, bowiem JKS ponownie wyszedł na prowadzenie (7-6 w 19′). Po kolejnej niewykorzystanej siódemce tym razem przerwy zażądał szkoleniowiec KPR-u.

W końcówce pierwszej połowy na wyróżnienie zasługują Sylwia Matuszczyk po stronie Jarosławia i Lesia Smolinh z Kobierzyc, które wzięły na siebie ciężar zdobywania bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 10-11.

Po zmianie stron rzucanie zaczęły kobierzyczanki. Na pierwszy plan wysunął się duet Wiertelak – Domagalska, który w dziesięć minut zdobył dla Kobierek pięć trafień (11-16 w 39′). Gospodynie grały jednak twardo w obronie, co wymuszało na brązowych medalistkach błędy (17-17 w 48′). Końcówkę spotkania lepiej rozegrały Kobierki i to one zgarnęły komplet punktów, wygrywając 23-19.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Mariolę Wiertelak, w drużynie przeciwnej wyróżniono Weronikę Kordowiecką.

KPR Gminy Kobierzyce ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. Za tydzień we własnej hali podpieczne Marcina Palicy podejmą MKS PR Urbis Gniezno.

Handball JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 19-23 (10-11)
JKS: Kordowiecka – Guziewicz 4, Dmytrenko 1, Matuszczyk 4, Kostuch 1, Byzdra3, Skubacz 1, Strózik, Kozimur 5